Визнання Росії країною — спонсором тероризму — багато в чому не практичний, а символічний крок. Таку думку висловив правозахисник, адвокат Микола Полозов в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA.
За його словами, зараз рівень дипломатичних відносин між Росією та Сполученими Штатами Америки перебуває, мабуть, у найнижчій точці з часів Холодної війни.
“І в цьому випадку Держдепартамент займає таку позицію, що як би не нашкодити, як би не зробити гірше в тих відносинах, які досі залишаються між США і Росією”, — сказав Полозов.
Правозахисник вважає, що США всерйоз побоюються, що РФ посилить взаємодію з іншими країнами-ізгоями, які мають ядерну зброю.
“Я думаю, що ще одна з причин — це побоювання, що Росія сконсолідується з іншими країнами-ізгоями, чи то Іран, чи то КНДР. Підсилить взаємодію та з’явиться такий конгломерат країн-ізгоїв, які мають ядерну зброю в особі Росії, що для Заходу є досить серйозною небезпекою. Саме тому Держдеп побоюється робити різкі кроки на відміну від законодавчої гілки влади Сполучених Штатів, які таки прагнуть відновити справедливість таким чином”, — пояснив він.
Також адвокат зазначив, що авторитарні та тоталітарні режими керуються людьми, які втрачають зв’язок із реальністю.
“І як у січні, на початку лютого мало хто вірив, що Росія почне широкомасштабне вторгнення до України, спробує захопити Київ. Так і зараз абсолютно не хочеться вірити в те, що може бути застосована ядерна зброя. Але я повторюся, властивість і суть цих режимів таке, що чекати від них можна будь-що”, — резюмував Микола Полозов.
Китай ввів торгові санкції проти Тайваню через візит Ненсі Пелосі
У Сєвєродонецьку впала пошкоджена агресором РФ багатоповерхівка — Гайдай
Читайте також: РФ знищить усі докази в Оленівці, перш ніж допустити туди представників ООН та Червоного Хреста — військовий експерт