США підтримуватимуть Україну безстроково — деталі про екстрену допомогу на суму 38 млрд доларів (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Сполучені Штати Америки будуть з Україною стільки, скільки потрібно. Після російських масованих ракетних ударів по українській інфраструктурі 15 листопада державний секретар США Ентоні Блінкен заявив про готовність Америки підтримувати Україну безстроково, інформує FREEДОМ.

Україна може отримати ще майже 38 млрд дол. від США, адміністрація Джо Байдена просить Конгрес виділити необхідну суму як екстрену допомогу.

Білий дім пропонує близько 22 млрд дол. направити на оборону, 14 з половиною на гуманітарну допомогу та підтримку роботи української влади, 900 млн дол. на потреби українців, які проживають у США, і понад 600 млн дол. — на ядерну безпеку України.

“Разом, за потужної двопартійної підтримки в Конгресі, ми надали значну допомогу, яка мала вирішальне значення для успіху України на полі бою, і ми не можемо дозволити цій підтримці вичерпатися”, — з листа Білого дому до Конгресу США.

Цей запит має розглянути нинішній склад Конгресу, де більшість обох палат належить Демократичній партії. Проте, 14 консервативних груп Конгресу США закликають не схвалювати допомогу Україні. Вони пропонують почекати із рішенням до січня 2022 року, коли роботу розпочне новий склад парламенту.

“Ми розуміємо бажання допомогти народу України. Вони є жертвами жорстокого та аморального російського вторгнення. Однак не варто заперечувати відповідальність Конгресу Сполучених Штатів за те, щоб ставити американські інтереси на чільне місце при формуванні зовнішньої політики США”, — з листа консервативних груп Конгресу США до спікера Палати представників Ненсі Пелосі та лідера республіканської меншини Кевіна Маккарті.

Запит про виділення майже 38 млрд дол. для України адміністрація Байдена озвучила у розпал виборчої кампанії у США.

Лідери трампістського крила Республіканської партії, — у її перемозі були впевнені спостерігачі, — неодноразово заявляли, що кошти, надані Україні, слід витратити на потреби американців. Але їхнє слово не буде вирішальним, упевнені експерти.

“Багато турбує, що далі буде з цими трампістами, а насправді не варто так турбуватися. Часто йтиме боротьба з ними, але все одно я бачу, що більшість людей у ​​Конгресі, в Сенаті, вони вважають, що обов’язково треба допомогти Україні, бо це не лише добре для України, це ще й на користь Америки”, — сказав американський політтехнолог Джейсон Джей Смарт.

Так званої “червоної хвилі”, тобто тотальної перемоги республіканців на проміжних виборах, не сталося. Опозиція отримує невелику перевагу в Палаті представників і не досягає більшості в Сенаті. А критичні заяви щодо надання допомоги Україні не відображають загальну позицію партій, вважають експерти і деякі законодавці. І тому розраховувати на зупинення допомоги Україні Кремлю не варто.

“Більшість обраних людей, республіканці чи демократи підтримуватимуть політику адміністрації Байдена щодо України. І я думаю, що ми маємо подякувати Володимиру Путіну за ядерні загрози та його жахливі дії”, — заявив старший науковий співробітник Інституту досліджень зовнішньої політики Стівен Бланк.

За час повномасштабної російсько-української війни США надали Україні десятки тисяч ракет, у тому числі й для систем протиповітряної оборони та протитанкової техніки, понад 84 млн боєприпасів, а також безпілотники, танки, вантажівки, радари, бронежилети та інше спорядження.

13 листопада цього року радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван заявив, що Штати готують новий пакет оборонної допомоги для України.

Читайте також: Наслідки чергового масованого ракетного удару РФ — збитки вперше завдані європейській енергоструктурі (ВІДЕО)

Нагадаємо, 15 листопада Росія завдала чергового масованого ракетного удару по українських містах. А за місяці повномасштабної війни випустила понад 3 тисячі ракет по території України.

Читайте також: “Це буде найскладніша зима”: Путін продовжить нищити українську інфраструктуру, — Лещенко

Прямий ефір