США мають намір взаємодіяти з Китаєм, щоб впливати на Росію. Про це сьогодні, 25 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів радник глави Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк.
“Сполучені Штати розуміють, що диспозиція змінилася, є ще одна країна, яка так чи інакше може визначати правила поведінки. Це Китай. І тому потрібно знайти формати взаємодії з Китаєм. Тобто Китай визначатиме частину правил, іншу частину — США, і разом вони можуть регламентувати поведінку таких країн, як Росія і їй подібних”, — сказав Подоляк.
Росія сьогодні дуже залежить від Китаю в економічному плані. Відповідно, Пекін має надзвичайний вплив на Москву.
“Китай за час повномасштабного вторгнення намацав економічні можливості, які дозволять вирішити йому проблему внутрішньої економічної кризи. І коштом Росії він має ресурси. Росія сьогодні демпінгова країна, країна-напівбанкрот, тому вона все викидає на зовнішні ринки за пів ціни”, — пояснив радник глави ОПУ.
Використовуючи нинішню слабкість Москви, Пекін прагне потіснити Росію на її колишніх лідерських позиціях у різних політико-економічних об’єднаннях. Наприклад, триває перебудова в межах ШОС (Шанхайська організація співробітництва), в межах об’єднання БРІКС, до якого входять 10 країн.
“Росія йде там на аутсайдерські позиції. Але ще намагається чинити якийсь там вплив. Інші країни починають переорієнтуватися на Китай і ламають свої традиційні політичні прив’язки до Росії. Тобто Китай хоче монопольно домінувати в цих союзах, альянсах, де раніше майже монопольно домінувала Росія”, — продовжив Подоляк.
Китай не підтримує агресивні методи Росії на міжнародній арені, але нинішня ситуація приносить Пекіну прибутки та можливості. І щоб Сі Цзіньпін змінив своє ставлення до Путіна, до Росії, до закінчення війни — потрібен вплив США.
“Сполучені Штати можуть запропонувати Китаю формулу, за якої йому буде набагато вигідніше, ніж тримати цю війну в підвішеному стані. І щойно Китай розумітиме, що є більш об’ємні й цікаві перспективи, ніж те, що пропонує Росія, ви побачите, що Росія залишиться тільки в оточенні примітивних країн і дуже швидко здується”, — упевнений спікер.
Пропозиції Пекіну з боку Вашингтона мають стосуватися не тільки питань регіонального домінування або глобального співробітництва.
“Потрібна конкретика: доступи до технологічних ринків, до енергоринків. Це може бути спільне встановлення правил на ті самі торгівельні квоти, обмеження або навпаки — їхнє зняття для товарів китайського, американського або європейського походження. Там ціла низка аспектів є. Усі їх було б цікаво обговорювати в трикутнику Євросоюз — США — Китай. Але паралельно не забувати, що є ще й наростання політичного впливу Китаю, яке наростає тільки тому, що Росія все більше і більше виглядає нікчемною країною”, — резюмував Михайло Подоляк.
Читайте також: Трамп не піде на умови Путіна, його головний опонент на світовій арені — Сі Цзіньпін, — політолог
Як повідомлялося раніше, у перші сто днів після вступу на посаду президента США Дональд Трамп планує відвідати Китай та Індію.
Нагадаємо, кремлівський диктатор Путін та голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін 21 січня провели переговори по відеозв’язку нібито з метою підбиття підсумків роботи за минулий період та планування майбутнього розвитку російсько-китайського партнерства.
Читайте також: Діалог Трампа з Путіним не може відбутися при збереженні Росією прокитайського курсу — пояснення Божка