Конгрес США розширить географію ймовірних ударів Збройних сил України (ЗСУ) американською зброєю по території Росії, якщо країна-агресор спробує збільшити нинішній фронт. Про це заявив помічник державного секретаря США з питань Європи Джеймс О’Браєн під час слухань у палаті представників, інформує FREEДОМ.
Дозвіл США вражати американською зброєю військові цілі на території Росії “безумовно змінив ситуацію”, але “ні дальність, ні категорія зброї недостатні”. Так на умовах анонімності коментує ситуацію один із представників Міністерства оборони України, пише Deutsche Welle.
“Їхні бомби — одна з ключових основ путінської здатності воювати. Що швидше світ допоможе нам розібратися з російською бойовою авіацією, яка запускає ці бомби, що швидше ми зможемо завдати ударів — цілком справедливих, до речі — по російській військовій інфраструктурі, по військових аеродромах, то ближче буде мир. Справжній мир”, — заявив президент України Володимир Зеленський.
Раніше глава Української держави заявляв про те, що Росія збирає війська всього за 90 км від Харкова для чергового наступу. У такому разі чинне обмеження географії ударів у 100 кілометрів від українського кордону допоможе лише уникнути розширення лінії фронту, однак не дасть можливості бити по ключових аеродромах Росії, з яких агресор і атакує мирні міста.
“Інститут вивчення війни проаналізував супутникові знімки і підтвердив, що в цьому районі активізувалася діяльність на складах і в сховищах. Таким чином, можливість завдати удару по цих об’єктах серйозно зміцнить можливості українських військ щодо відбиття нових атак у регіоні. Однак зняття заборони на західну зброю навряд чи допоможе захистити Україну від російських планувальних бомб, відомих як КАБи. Ці руйнівні боєприпаси регулярно використовують для бомбардувань Харкова та інших прикордонних міст”, — з матеріалу на сайті BBC News Русская служба.
Експерти впевнені, що подібні атаки можливо припинити тільки знищенням літаків, що несуть бомби. З таким завданням ЗСУ впораються за допомогою американської системи Patriot, однак розміщення цих комплексів у Харківській області ризиковано — їх можуть виявити дрони-розвідники противника. Тому Київ укотре закликав Вашингтон збільшити постачання протиповітряної оборони (ППО) і розширити географію ударів по Росії.
“Ми хочемо сказати, що ми цінуємо наше партнерство. Ви дуже чітко вказали цілі та завдання, щоб забезпечити свою перемогу. І ми також дуже пишаємося технічною допомогою. Як ви знаєте, Конгрес, коли ви робили додаткові запити на підтримку, завжди ставився до них прихильно, і ми багато разів працювали з вами над тим, щоб переконати адміністрацію надати нові сили та засоби. Зараз ми виступаємо за передачу вам додаткових повноважень на використання зброї в загрозливих регіонах Росії, а також за те, щоб у вас з’явилися нові можливості та системи озброєння”, — наголосив член Палати представників США Майк Тернер.
При цьому Велика Британія і Франція, які надають Україні ракети Storm Shadow, публічно не обумовлювали чітких обмежень на їхнє використання. Дальність таких ракет може досягати 250 км.
Читайте також: Зближення України та НАТО: в Альянсі розробляють конкретні кроки
Нагадаємо, наразі українська армія може використовувати американську зброю для ударів по російських військових об’єктах лише в 100-кілометровій зоні.