Після розблокування надання допомоги Україні США будуть активно давати додаткові позапланові пакети військової допомоги Києву. Таку думку сьогодні, 26 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив кандидат політичних наук, голова “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко.
Він нагадав, що президент США Джо Байден уже підписав закон про виділення 61 млрд дол. Україні, а раніше Сенат Конгресу США схвалив новий пакет допомоги Україні. Спочатку законопроєкт ішов єдиним пакетом та передбачав допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню на суму 95 млрд доларів, із них на допомогу Україні було передбачено 61,4 млрд.
“Так, звичайно, це не той законопроєкт, можливо, який спочатку подавав Білий дім щодо прямої допомоги Україні. Там змінено структуру, там змінено наповнення, там, у принципі, навіть у деяких моментах розширено можливості допомоги Україні. Він, у принципі, відсотків на 70 інший, тому що в початковому варіанті, звісно, навряд чи республіканці, тим паче трампісти, погодилися б на його ухвалення”, — вважає Буряченко.
Він підкреслив, що Україна в цьому випадку отримала необхідне рішення, хоча у деяких політиків, наприклад, в Італії, з’явився певний скепсис, що це, можливо, остання допомога США Україні.
“І буквально цього самого дня через Пентагон з ініціативи президента Джо Байдена ухвалюють наступний пакет на 1 млрд дол., демонстративно показуючи всім, що будуть й наступні позапланові пакети від Сполучених Штатів, відповідно до потреб України. І це, як на мене, друга надзвичайно важлива новина”, — сказав Буряченко.
Він звернув увагу, що протягом кількох днів деяке озброєння вже буде в Україні.
“Чому? Тому що вони вже перебувають на військових базах НАТО в Європейському Союзі. Тобто там логістика насправді може скласти навіть і кілька днів, якщо дуже добре поквапитися та попрацювати. Ось друга ж частина, звичайно ж, буде орієнтована на замовлення для військової промисловості Сполучених Штатів саме для України. І тут, звісно, треба буде вже якийсь час почекати. Можливо, будуть шукати вже в середині пакета процесуальні рішення. Наприклад, хтось із країн Європейського Союзу дасть аналогічні зразки озброєння нам, а натомість отримають, наприклад, ті, які вироблятимуться свіженькі в системі ВПК Сполучених Штатів”, — розповів Буряченко.
Читайте також: Зброя від США вже на шляху до України: експерти обговорили рішення Байдена і Сенату
Раніше представник Міністерства оборони США Патрік Райдер повідомив, що вже за кілька днів, якщо не раніше, в Україну надійдуть озброєння, передбачені новим американським пакетом допомоги.