Сполучені Штати Америки озброюють Україну зброєю, яка може завдати серйозної шкоди російським силам. Як пише видання The Hill, на відміну від початку війни, офіційні особи США, схоже, вже не стурбовані реакцією Москви, повідомляє FREEДОМ.
За останні кілька місяців Вашингтон докладно розповів про транші нових безпілотників, потужніших ракет і смертоносних ракетних систем в межах мільярдів доларів, обіцяних Україні.
“Згодом адміністрація усвідомила, що може надати українцям більш боєздатну, далекобійну та важку зброю, а росіяни ніяк не відреагували”, — сказав The Hill колишній посол США в Україні Вільям Тейлор.
Коли 24 лютого Росія вторглася в Україну, президент РФ Володимир Путін дав зрозуміти, що будь-яка західна країна, яка постачає Україні певну зброю, включаючи літаки та системи протиракетної оборони, може розглядатися як така, що вступає в конфлікт.
Хоча Сполучені Штати швидко прийшли на допомогу Україні, вливши в країну зброї на суму понад 10 млрд дол. за останні шість місяців, Вашингтон, схоже, діяв обережно в перші дні війни, іноді відмовляючись деталізувати конкретні системи та артилерію, що відправлялися для підтримки Києва.
“Спочатку ми були трохи обережнішими… не знаючи, чи знайде Путін і чи атакує лінії постачання та конвої, не були впевнені, чи піде він на ескалацію, а також не були впевнені, чи зможе Україна використати те, що у нас є, чи зможе довго протриматися проти Росії”, — сказав військовий аналітик аналітичного центру Brookings Institution у Вашингтоні Майкл О’Хенлон.
Вже в серпні Сполучені Штати заявили, що вперше відправлять Україні розвідувальні безпілотники ScanEagle, важкоброньовані протимінні машини MaxxPro та керовані протитанкові ракетні комплекси TOW, а також різні нові боєприпаси. Це сталося після того, як адміністрація також повідомила, що відправила в Україну високошвидкісні протирадіолокаційні ракети AGM-88.
У численних повідомленнях вказувалося, що США планують найближчим часом відправити високоточні артилерійські боєприпаси Excalibur — зброю, яка може долати відстань до 70 кілометрів і допоможе українцям вражати російські позиції, що окопалися, і командні пункти.
За словами Натана Сейлса, колишнього співробітника Держдепартаменту, частково зміни в риториці можуть бути пов’язані з тим, що Київ кинув виклик міжнародним очікуванням і не впав після вторгнення Росії.
“Я думаю, що повідомлення адміністрації про підтримку, яку вона надає, змінюються, тому що змінюється характер війни”, — сказав Сейлс.
Інша частина рівняння: нещодавні розвіддані вказують на те, що Росія відчуває на собі вплив санкцій, введених Заходом, і чисельність її збройних сил скорочується в міру того, як війна продовжується.
Зіткнувшись із втратами на полі бою, президент РФ Володимир Путін минулого місяця спробував збільшити чисельність російського бойового складу, скасувавши верхній вік для новобранців та заохочуючи вступ до армії ув’язнених.
Американські чиновники вважають, що ці зусилля “навряд чи увінчаються успіхом”.
Читайте також: Надання допомоги Україні важливе для безпеки в усьому світі: інтерв’ю з представником Держдепу США Андреа Калан