Сполучені Штати Америки надали Україні майже 100% запитуваної військової допомоги. А найближчим часом Київ може очікувати на новий пакет озброєння. Про це заявив координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі, передає FREEДОМ.
За словами Кірбі, Україні може знадобитися не тільки додаткова зброя та обладнання, але й ресурси для підготовки бойових підрозділів. Водночас він зауважив, що Адміністрація президента США Джо Байдена продовжує розраховувати на підтримку Конгресу в питанні виділення Україні нових масштабних пакетів допомоги.
“Зовсім скоро ви побачите нові поставки з нашого боку”, — заявив Джон Кірбі під час брифінгу.
Яке саме озброєння передадуть Україні, Кірбі не уточнив. Але зазначив, що необхідні всі його види.
Для захисту повітряного простору і переваги в повітрі потрібні американські винищувачі останнього покоління F-16. І Україна їх обов’язково отримає, впевнений міністр оборони Олексій Резніков.
Нещодавно на озброєння української армії вже стали передані західними партнерами танки, а також бойові броньовані машини різних видів.
“Точно є “Леопарди”, і точно “Челленджери”. Вони вже є. Ба більше, наші екіпажі пройшли відповідні навчання, підготовку. Мав честь бути в підрозділах і спілкуватися з хлопцями, які пройшли це навчання, навіть мав честь покерувати цією технікою з дозволу екіпажу. Вони всі задоволені”, — поінформував Резніков.
І хоча зараз уся увага союзників зосереджена на допомозі ЗСУ, вступ України до НАТО — також на порядку денному.
Джон Кірбі запевнив, що для приєднання до блоку Україна має насамперед провести прямі переговори з Північноатлантичним альянсом. Сполучені Штати Америки це підтримують.
“Ми віримо в політику відкритих дверей НАТО. Ми також вважаємо, що членство в НАТО має бути предметом обговорення між країною та Північноатлантичним союзом. І ми точно не стали б заважати цим переговорам”, — резюмував Кірбі.
Раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що з моменту повномасштабного вторгнення Росії Україна отримала понад 98% обіцяних НАТО озброєнь.
Альянс надав Україні понад 1,5 тис. броньованих машин, 230 танків та іншої техніки, а також велику кількість боєприпасів.
“Підтримка триває. Останній “Рамштайн” абсолютно чітко продемонстрував, що 50 і більше країн підтримують Україну. ЗСУ отримують необхідне озброєння, техніку. І ті заяви, які вже після зустрічі прозвучали, що Україна отримала 98% тих запитів, це означає, що наші західні партнери дуже стараються для того, щоб виконати свої обіцянки”, — прокоментував директор New Geopolitics Research Network Михайло Самусь.
Крім того, країни НАТО навчили й оснастили щонайменше дев’ять українських бригад. За оцінками експертів, усе це потрібно і далі підкріплювати поставками озброєння.
“Потребуємо боєприпасів, зокрема гарматних, зокрема різних калібрів — і 155, і 152, і 122 мм. Оскільки ми знаємо, що є достатньо зразків радянського озброєння, які також потребують боєприпасів. І, безумовно, ті зразки натовського озброєння, які нам надійшли, також потребують боєприпасів і снарядів”, — сказав військовий оглядач Денис Попович.
Щоб збільшити кількість військової допомоги, українське керівництво готує низку заходів на міжнародному рівні, про що раніше заявляв президент України Володимир Зеленський. Для цього глава держави перебуває у щоденній комунікації із зарубіжними партнерами.
Читайте також: Зупинити російський терор та врятувати людей можна тільки зброєю: що є в України, завдяки союзникам (ВІДЕО)
Як повідомлялося раніше, незважаючи на всі побоювання друзів і надії ворогів, підтримка України з боку країн-союзників не зменшується через рік війни, а лише посилюється. Про нові формати військової та економічної співпраці вже оголосили найближчі українські союзники — Чехія та Словенія.