Україна за допомогою далекобійних дронів може знищувати резерви противника, а в перспективі вони можуть використовуватися для наступальних операцій стратегічного рівня. Про це сьогодні, 14 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав генерал, колишній керівник Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж.
Він нагадав, що зараз стоїть завдання зі створення армії дронів, зокрема й дальньої дії.
“Зараз дуже важливо намітити цілі, щоб вразити основні стратегічні об’єкти в тилу противника й на території Російської Федерації…. Ми вже дістаємо до Санкт-Петербурга, Москви, практично скоро будемо до Уралу. Це ударні ракетні системи, це комплексно. Зараз актуально знищувати самі об’єкти ВПК Росії, що ми й робимо, нафтобази — це фактично ми позбавляємо засобів пересування та проведення атак бойовими засобами противника, це склади боєприпасів, це пускові установки ракет, дронів різних типів і на території Російської Федерації, і на окупованих територіях, зокрема й на території Криму, це, звісно, удари по штабах, по складах та аеродромах безпосередньо там, де йде дислокація стратегічних бомбардувальників”, — сказав Маломуж.
Генерал зазначив, що для України актуально нейтралізувати пуски російських ракет по її територіях. І найефективнішим у цьому випадку, за його словами, є удар по місцях, де вони дислокуються, а також по місцях, де формуються запаси. Йдеться про “очищення тилів” та нейтралізацію потенційних загроз для України загалом й конкретно для Сил оборони на полі бою.
“Ось зараз цей вид був використаний буквально найближчими днями, тижні, місяці для здійснення таких завдань, але по наростаючій. Ми вже говоримо про 2-3 об’єкти на день, за місяць уже кілька сотень різних об’єктів, малих і великих. Потрібно, щоб це були, думаю, що за місяць сотні й тисячі об’єктів, тоді Росія позбавлятиметься повністю всіх можливостей. Візьмемо ще під контроль логістику: найзручніше техніку, озброєння, боєприпаси, війська бити, коли вони рухаються до фронту, коли не розгорнуті бойові порядки, на території Росії, коли вони себе почувають у безпеці, на окупованих територіях, поки що рухаються по секторах чи то східних, чи то південних. Ось це вся справа зараз дронів”, — сказав Маломуж.
Читайте також: Чи можуть дрони компенсувати брак снарядів, пояснив Лакійчук
Як повідомлялося раніше, Україна швидко розвивається в питанні використання безпілотних літальних апаратів (БпЛА). У цій сфері ведуться технологічні перегони з Росією. Російські окупаційні війська мають перевагу в кількості техніки, українські ж захисники беруть швидкістю ухвалення рішень і кмітливістю.