Представники Червоного Хреста та Організації Об’єднаних Націй з’являться на територіях, які страждають від підриву Каховської гідроелектростанції (ГЕС) після того, як вони будуть деокуповані. Таку думку сьогодні, 8 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог Ігор Рейтерович.
Він зазначив, що представники цих міжнародних організацій себе впевнено почувають на територіях, де не ведуться бойові дії, та готові там організовувати якісь ініціативи, програми.
“Коли йдеться про таку техногенну і гуманітарну катастрофу, вони мають бути на передовій — безпосередньо в місцях, де ця катастрофа відбувається. Надавати там усіляке сприяння потерпілим, допомагати у розв’язанні проблем, які виникають на місці, але вони цього не будуть робити, оскільки попередній досвід широкомасштабної війни Росії проти України показав, що це не є їхнім пріоритетом. Вони списують усе це на безпекові питання. Зараз сподіватися на якусь більш-менш адекватну реакцію та участь Червоного Хреста та ООН у ліквідації наслідків цієї катастрофи, на жаль, не варто”, — вважає Рейтерович.
Політолог звернув увагу, що Червоний Хрест і ООН після 24 лютого 2022 року зайняли свою позицію і вона не зміниться.
Читайте також: На теракт на Каховській ГЕС світ має відреагувати посиленням санкцій проти РФ, — Левусь
Нагадаємо, російські війська у вівторок, 6 червня, підірвали Каховську гідроелектростанцію, розташовану на річці Дніпро в Херсонській області.