Співпраця Україна — НАТО виходить на новий рівень — про особливості нового формату розповів Джердж

Україна — НАТО. Ілюстрація: armyinform.com.ua

Рада Україна — НАТО є політичним інструментом, який зближує країну з Альянсом, і цей формат є більш значущим, ніж комісія, яка йому передувала. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів голова Громадської ліги “Україна — НАТО” Сергій Джердж.

“Звичайно ж, попередня Комісія Україна — НАТО теж передбачала участь і міністра оборони, і міністра закордонних справ, залежно від тематики проведення засідання. Але все-таки комісія була рангом нижче. Там переважно Україна доповідала про проведені реформи, про ті проблеми, які існують, про плани, і якогось спільного рішення не було. Країни-члени НАТО брали до відома інформацію, яку надавала Україна, а вже потім якось ухвалювали рішення в Альянсі. Рада Україна — НАТО — це вже зовсім інший орган. Вона більш значуща в тому плані, що всі країни-учасниці цієї ради рівні. У цьому випадку вона є таким політичним інструментом, який нас зближує з НАТО”, — пояснив Джердж.

Він уточнив, що в межах ради Україна вже має право порушувати важливі для неї питання, ініціювати обговорення якихось тем, за підсумком якого можливе ухвалення спільного рішення, обов’язкового до виконання.

“У принципі, це такий інструмент з політичного зближення з НАТО… Тобто, в принципі, нібито впливати на все НАТО, на ухвалення рішення штаб-квартирою НАТО — це ще неможливо. Тому це не політична складова НАТО, як би нам хотілося, але загалом це дуже важливий політичний інструмент, і це крок уперед однозначно”, — уточнив Джердж.

На його думку, на зустрічі Ради Україна — НАТО розглядатимуть питання, пов’язані з війною РФ проти України, оборонні можливості, питання реформ тощо.

Читайте також: Зустріч Ради Україна — НАТО відбудеться в Брюсселі: що обговорюватимуть міністри (ВІДЕО)

Нагадаємо, 29 листопада у Брюсселі вперше відбудеться засідання Ради Україна — НАТО на рівні міністрів закордонних справ. Один із засновників блоку — США — оголосили про участь у засіданні свого держсекретаря Ентоні Блінкена. Рада Україна — НАТО прийшла на заміну попередньому формату Комісія НАТО — Україна. Перше засідання в новому форматі відбулося 12 липня 2023 року. За його підсумками члени НАТО погодилися, що Київ стане членом блоку без необхідності виконувати План дій щодо членства.

Прямий ефір