Зустріч Ради Україна — НАТО відбудеться в Брюсселі: що обговорюватимуть міністри (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Четверта зустріч Ради Україна — НАТО відбудеться в Брюсселі. Вона вперше відбудеться на міністерському рівні. Від Сполучених Штатів на нараду, як повідомив Держдепартамент США, вирушить державний секретар Ентоні Блінкен. Він перебуватиме в Брюсселі 27-29 листопада, інформує FREEДОМ.

У Брюсселі збираються міністри закордонних справ членів НАТО на зустріч Ради Україна — НАТО. Один із засновників Північноатлантичного блоку — США — оголосили про участь на засіданні свого держсекретаря Ентоні Блінкена. Як повідомили в Держдепартаменті США, Блінкен пробуде в Брюсселі з 27 по 29 листопада 2023 року.

“Держсекретар Блінкен наголосить на твердій прихильності НАТО до України в її боротьбі проти агресії Росії, наголосить на нашій підтримці демократії та регіональної стабільності на Західних Балканах і обговорить пріоритети Вашингтонського саміту в липні 2024 року”, — з публікації на сайті Державного департаменту США.

Рада Україна — НАТО прийшла на заміну попередньому формату Комісія НАТО — Україна. Мета — швидше наблизити Київ до членства в Північноатлантичному альянсі. Перше засідання в новому форматі відбулося 12 липня 2023 року. За його підсумками члени НАТО погодилися, що Київ стане членом Блоку без необхідності виконувати План дій щодо членства (ПДЧ). 

“У Раді головуватиму я, тому блокувати індивідуально ніхто не буде. У нас можуть проводитися кризові консультації. Якщо Зеленський захоче приєднатися — ніхто блокувати не буде… Ми будемо як рівні й вирішуватимемо в межах кризових консультацій, які може скликати будь-який член Ради”, — наголосив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

На другому і третьому засіданні обговорили погіршення ситуації з безпекою в Чорному морі через дії РФ, а також план реформ для прискореного вступу Києва до Північноатлантичного альянсу. 

Експерти вважають, що на четвертому засіданні Ради Україна — НАТО, мова може піти про військову допомогу Києву.

“Буде розглядатися підтримка України в зимовий період, що потрібно Україні, щоб провести більш-менш успішну військову операцію. Що ж насправді буде обговорюватися, моя інтуїція підказує мені, що більш доцільно було б розглянути питання надання Україні морських катерів для гарантування безпеки в Чорному морі для “зернового коридора”, — зерна, що прямує з українських портів… Також буде підготовка до саміту і, напевно, беззастережна підтримка України в усьому, що нам потрібно”, — каже голова Всеукраїнської громадської організації “Україна в НАТО”, член Атлантичної ради Юрій Романюк.

У разі заморожування війни в Україні зараз, експерти побоюються можливої збройної агресії Росії проти країн НАТО в майбутньому. Тому Альянс зацікавлений у підтримці України та її подальшому вступі до блоку. 

Аналітики Німецького товариства зовнішньої політики опублікували звіт, у якому сказано, що за шість років Кремль може відновити свою армію і напасти на країни Балтії. 

“Вони прямо зацікавлені, щоб конфлікт не заморожувався, щоб конфлікт не зупинявся. Вони зацікавлені в максимальному наданні Україні необхідного військового знаряддя для знищення російської армії, щоб повністю звільнити українські території в кордонах 1991 року. Це, своєю чергою, буде об’єктивно спричинено знищенням наступального та агресивного потенціалу Росії”, — зазначив Юрій Романюк.

Наразі Україна не отримала часові терміни вступу до блоку НАТО. Однак, як наголошував генсек Північноатлантичного альянсу Столтенберг, — двері для Києва відкриті. Саме з цією метою відбуваються зустрічі ради Україна-НАТО.  

Це дає змогу проводити спільні навчання, обговорювати додаткові інвестиції в український оборонний комплекс і працювати над оперативною сумісністю армій НАТО зі Збройними силами України, що забезпечить плавний перехід України до членства в Альянсі.

Читайте також: Потрібно готуватися до того, що наступний рік теж буде роком війни: інтерв’ю з радником голови ОПУ Сергієм Лещенком

Прямий ефір