Відповідальність за злочини РФ в Україні понесуть не лише військові, винні у воєнних злочинах, а й пропагандисти, які розпалювали ненависть до українців. Про це сьогодні, 12 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила народна депутатка України (фракція “Слуга народу”), голова української делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Марія Мезенцева.
“Зазначу, це дуже цікавий факт, він стосується як топпосадовців у Росії, так уже і пропагандистів високого рівня, як пані Симоньян, яка зараз починає абсолютно суперечити всім своїм заявам попереднім. Війна інформаційного фронту також триває. І трибунал як ініціативу, зокрема росіяни хотіли, скажімо так, відтягнути у часі чи взагалі дискредитувати на полях там, де вона народжувалася. А це Рада Європи, де ми працюємо з українською делегацією. Це була маленька, але дуже важлива правка у резолюції ще навесні цьогоріч, яка засуджувала вторгнення та агресію, яку здійснила Росія проти України вже вкотре після Грузії, Молдови та 2014 року — це вже вторинне злочинство, не одноразове. У суді при ООН у пана Путіна та топпосадовців може бути дуже цікава компанія. Наприклад, людей, які займалися канібалізмом, злочинами різного іншого характеру. Тобто, це навіть в іміджевому плані абсолютно дискредитує будь-якого політика, особливо такого високого рівня”, — сказала вона.
За словами нардепки, на Ялтинському економічному форумі у Києві обговорювалося створення трибуналу за фактом агресії, геноциду та екоциду РФ проти України.
“Ми почули окремі обговорення конкретно щодо трибуналу, щодо засудження факту агресії та залучення всіх відповідальних до справедливих рішень суду. Все дуже легко доказується. А зараз ми говоримо і про екоцид, пов’язаний із Запорізькою атомною станцією. Міжнародна група працюватиме над потенційним екоцидом”, — повідомила Мезенцева.
Вона наголосила, що правосуддя переможе, шляху назад для Росії вже немає — партнери України підтримують створення трибуналу щодо РФ за агресію.
“У нас після обговорення цими вихідними з’являється чітке розуміння — нас підтримують юристи та експерти, і політики Великої Британії, які були присутні у столиці цими вихідними на Ялтинському форумі. Наші американські партнери, інші європейські держави. І всі розуміють, що юридично правильно рухатись щодо створення окремого трибуналу. Ми його називаємо “Нюрнберг 2.0″. Навіть фотографія вже у нас взята з Нюрнберзьких подій, де замінені обличчя, там сидить потенційний Путін та його так звані посіпаки. Справедливість має перемогти, як це було в 40-х роках після Лондонської декларації 1945 року, найближчим часом. Ми бачимо, що це потенційно початок наступного року. Це буде міжнародне правосуддя. Ми готові організувати це в Гаазі, є певні домовленості щодо цього”, — розповіла глава української делегації в ПАРЄ.
Вона зазначила, що питання трибуналу на дуже високому політичному рівні підтримує президент Латвії Егілс Левітс.
“Ми виходимо вже на певну конкретику. Текст документа підготовлено. Ми скористаємося нашим засіданням від 10 жовтня у межах Ради Європи у Парламентській асамблеї у Страсбурзі і порушимо це питання ще раз на високий політичний рівень 46 держав-членів цієї поважної організації”, — сказала Марія Мезенцева.
Нардепка додала, що демократія трансформується як і безпекова сфера — Україна наполягатиме на більш жорстких санкціях проти Росії, зокрема проти близького оточення Путіна.
Читайте також: Міжнародний трибунал для Путіна та його соратників — яким може бути й що пропонує Україна (ВІДЕО)
Нагадаємо, раніше Мезенцева розповіла, як просувається створення трибуналу, у чому його відмінність від Міжнародного кримінального суду та яким він буде.