Нідерланди працюватимуть над збільшенням кількості систем ППО для України, заявив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак. Крім того, найближчими місяцями Естонія допоможе українській армії із забезпеченням артилерійськими снарядами, приладами нічного бачення та боєприпасами для стрілецької зброї. Новий потужний пакет допомоги союзники планують надати Україні під час саміту НАТО в липні, інформує FREEДОМ.
Президент України в інтерв’ю The Wall Street Journal заявив, що українська армія готова до контрнаступу.
“На сьогодні ми готові вже це робити. Ми хотіли б мати деякі речі, але не можемо чекати місяцями. Ми дуже віримо в успіх. Я не знаю, скільки це займе часу”, — сказав Зеленський.
Союзники впевнені в успіху Збройних сил України. На думку міністра оборони Великої Британії Бена Воллеса, вона зможе відвоювати всі окуповані російською армією території, включно з Кримом. Адже ресурси Москви — закінчуються.
“Ви можете посилати молодих людей на смерть десятками тисяч, що вони й роблять, але ви не можете начаклувати танки та системи озброєнь, які їм потрібні”, — зазначив Бен Воллес в інтерв’ю виданню The Washington Post.
Щоб закрити українське небо від російських ракет, країні потрібні 50 систем Patriot, каже президент України. Для мінімізації втрат серед військових Україні також необхідні винищувачі F-16.
Лідер США Джо Байден підтвердив рішучість Сполучених Штатів допомогти Силам оборони України з постачанням військових літаків і підготовкою українських пілотів.
“Ми об’єднали 40 націй. Сполучені Штати згуртували світ. Ми міцно стоїмо на боці України. Захищаємо цінності, якими так дорожить американський народ, — це свобода, суверенітет, демократія, гідність”, — заявив американський президент.
Допоможе в підготовці українських пілотів і Австралія, про що повідомив міністр оборони України Олексій Резніков. Під час зустрічі з австралійським колегою Річардом Марлзом він обговорив можливість надання транспорту для медичної евакуації та засобів радіоелектронної боротьби з безпілотниками.
“Ще один пакет допомоги у галузі безпеки буде оголошено урядом у липні. Ця країна відіграє для нас важливу роль. Україна відчуває потужну підтримку Австралії та Нової Зеландії”, — повідомив Резніков.
Експерти впевнені, що завдяки військовій допомозі союзників українська армія зможе вистояти в жорстких боях із російською армією. Але ЗСУ не повинні відчувати дефіциту озброєнь і надалі. І тоді перемога — питання часу.
“Піт артилерійців — це кров піхотинців. Очевидно, що більше буде артилерійських снарядів, то потужнішим буде вогневий вал українських Сил оборони. То більше ворожих позицій і підрозділів буде знищено”, — зазначив військовий експерт Владислав Селезньов.
Наприкінці травня допомогу Україні артилерійськими снарядами, приладами нічного бачення і боєприпасами для стрілецької зброї схвалив уряд Естонії. А канцлер Німеччини Олаф Шольц під час візиту до Таллінна запевнив: підтримка України зі сторони Заходу — непохитна.
“Разом із країнами Балтії, Європейським Союзом і міжнародними партнерами ми продовжуватимемо твердо стояти на боці України і надавати їй допомогу стільки, скільки буде потрібно. Росія повинна зрозуміти, що ця війна безглузда, і вона повинна вивести свої війська. Це основа миру”, — резюмував Шольц.
Як заявив держсекретар США Ентоні Блінкен, Україна отримає потужний пакет допомоги на найближчому саміті НАТО у Вільнюсі. Держсекретар зазначив, що зараз усі союзники зосереджені на тому, щоб допомогти Києву звільнити всі окуповані російською армією території. А також на тому, щоб забезпечити Україні безпеку в майбутньому. Особлива увага приділяється зміцненню відносин України та НАТО.
Читайте також: Україна отримує ЗРК для прикриття наступальних операцій від атак із неба: нові пакети допомоги оцінив ексрозвідник
Раніше повідомлялося, що США надають Україні новий пакет допомоги для боротьби з повномасштабною військовою агресією Росії. Його сума — 300 млн дол. У новий пакет увійдуть боєприпаси для установок Patriot, ракети для високомобільної артилерійської ракетної системи HIMARS, додаткові танкові боєприпаси та протитанкові засоби.