Союзники України допомагають посилити обороноздатність ЗСУ: очікування від 17-ї зустрічі “Рамштайн” (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

17-та зустріч у форматі “Рамштайн” відбудеться вже завтра. Учасниками конференції стануть представники приблизно 50 країн. Усі вони допоможуть посилити обороноздатність ЗСУ. Також у Білому домі заявили про нову оборонну конференцію, присвячену Україні, яка відбудеться у США, повідомляє FREEДОМ.

Кремль робить ставку на затяжну війну. Союзники України відповідають збільшенням стратегічної військової підтримки Києва. У своїх бюджетах на 2024 рік Нідерланди закладають на допомогу Україні понад 2 млрд євро, а Німеччина — 8 млрд. Також Фінляндія передасть Україні 20-й пакет військової допомоги на 100 млн євро. А міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс заявив, що його уряд підтримуватиме компанії оборонпрому, включно з тими, які надають допомогу Україні.

“Британські оборонні компанії забезпечують нашу безпеку, допомагають країнам, таким як Україна, захищати свою свободу і виступають глобальними захисниками Великої Британії. Ми підтримаємо їх у боротьбі з тими, хто хоче позбавити грошей індустрію через так звані етичні правила інвестування, які не тільки аморальні, а й небезпечні”, — написав Шаппс у соцмережі Х.

Крім закладених стратегічних цілей, партнери вже передають Україні сучасну, а нерідко й унікальну техніку. Так німецька оборонна компанія поставить Києву 5 авіадесантних машин Caracal. Україна стане першою країною, що використовує ці транспортні засоби. А Данія передала унікальні дрони — автономні гідрографічні комплекси SeaBat T51, здатні виявляти підводні об’єкти. За словами експертів, зустріч у форматі “Рамштайн” продовжить цю тенденцію та стане важливим політичним сигналом Кремлю.

“Частково через ІПСО, через агентурну свою мережу, через впливових персон, які мають стосунки з Кремлем, їм вдалося посіяти сумніви. Тому в цьому зв’язку зростає роль “Рамштайна”, зростає роль окремих країн, які заявляють, як Німеччина заявила про подвоєння військової допомоги. Наприклад, Британія, коли новий міністр закордонних справ приїхав із візитом для того, щоб підтримати Україну, і сказав, що стоятимуть поруч з Україною до перемоги”, — сказав дипломат, експерт-міжнародник Руслан Осипенко.

Флагманом збройної підтримки України залишаються США. Саме Пентагон ініціював проведення 17-го “Рамштайну”. А 6-7 грудня у Вашингтоні відбудеться Україно-американська конференція в галузі оборонно-промислового комплексу. Цей захід стане продовженням українського Форуму оборонної промисловості.

Крім того, міністр оборони США Ллойд Остін прибув із візитом до Києва і зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським. Глава Пентагону оголосив про пакет допомоги Україні на 100 млн доларів, до якого увійдуть артилерійські боєприпаси, додаткові перехоплювачі для ППО й низка протитанкових озброєнь.

“Сьогодні я хочу донести до вас думку про те, що Сполучені Штати Америки з вами та будуть з вами ще довго. Те, що відбувається тут, в Україні, має значення не тільки для України, а й для решти світу, і, звичайно, для Сполучених Штатів Америки. І тому США, наші союзники та партнери продовжуватимуть працювати над тим, щоб надати Україні можливості, необхідні для її успіху”, — заявив міністр оборони США.

Також у Пентагоні повідомили, що Остін провів переговори з міністром оборони України Рустемом Умєровим. Головними темами стали обстановка на полі бою й майбутня зустріч у форматі “Рамштайн”.

Читайте також: Візит Остіна до України — свідчення розвитку відносин Вашингтона та Києва в оборонній сфері, — Фесенко

Нагадаємо, під час 16-ї зустрічі у форматі “Рамштайн””, яка відбулася у Брюсселі в штаб-квартирі НАТО, йшлося про додаткові системи протиповітряної оборони, снаряди й засоби на розбудову українських Повітряних сил. Несподіванкою цієї зустрічі став візит президента Володимира Зеленського, який взяв участь у засіданні Контактної групи з оборони України.

Прямий ефір