Союзники чують Київ і єдині у своєму прагненні йому допомогти, — Чаленко про підсумки “Рамштайну-22”

Ігор Чаленко. Скріншот: uatv.ua

22-ге засідання Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн”, яке відбулося 20 травня, стало результативним для України. Про це свідчить заява глави Пентагону Ллойда Остіна про те, що США прискорюють поставки озброєння в Україну і вони мають змінити ситуацію на полі бою. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповів політолог Ігор Чаленко.

“Безумовно, це позитивний момент для України. Це означає, що слова президента Зеленського були почуті держсекретарем США Ентоні Блінкеном під час його дводенного візиту в Україну. Слова Ллойда Остіна вселяють віру в те, що США справді прискорюють уже затверджену військову підтримку нашій державі”, — зазначив політолог.

За його словами, заява глави Пентагону — це сигнал Україні, що обіцяне США озброєння дійсно прийде раніше, ніж це очікувалося.

“Це не може не радувати, виходячи з тієї активізації противника на фронті, яка відбувається зараз. Завдяки героїзму наших збройних сил ворога вдається стримувати, але озброєння необхідне як повітря”, — констатував експерт.

Він також зазначив, що досі залишається відкритим питання про надання Україні додаткових систем протиповітряної оборони (ППО) “Петріот”.

“Питання про потребу в системах ППО Patriot (“Петріот”) для України нікуди не поділося. Нагадаємо, президент Зеленський зазначав, що тільки для захисту Харкова і Харківської області потрібно дві системи “Петріот”. Загалом же обговорюється необхідність семи таких систем та інших систем захисту. Але я думаю, що найближчим часом, завдяки нашим союзникам, і це питання вирішиться позитивно для України”, — констатував Ігор Чаленко.

Читайте також: “Рамштайн-22” — ще одна спроба союзників довести свою готовність допомагати Києву, — Рейтерович

Нагадаємо, 20 травня міністр оборони США Ллойд Остін і глава Об’єднаних штабів Сполучених Штатів Чарльз Браун провели 22-ге засідання Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн”. За підсумками засідання ухвалено рішення відправити Україні додаткові боєприпаси для систем ППО NASAMS і Patriot, додаткові системи і боєприпаси HIMARS, зенітні ракети Stinger, а також протитанкові системи Javelin і AT-4. У пакет також входить бронетехніка.

Прямий ефір