Соціологічні опитування в Росії проводяться для того, щоб створити ілюзію підтримки влади та дій Кремля більшістю громадян. Це пропагандистський “гарнір” до російської політики. Таку думку сьогодні, 11 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив російський правозахисник, журналіст, громадський діяч, колишній радянський політв’язень Олександр Подрабінек.
“Я до соціологічних опитувань у Росії ставлюся дуже скептично з двох причин. По-перше, в Росії неможливо працювати чесним соціологічним інститутам. Тут усе перебуває під контролем — телебачення, радіо, преса. І, звісно, соціологічні інститути теж. Тому їхня правдивість для мене сумнівна. А по-друге, в умовах диктатури проводити опитування, це, я б сказав, не професійно, не якісно. Люди бояться відповідати на запитання, а багато хто відповідає так, як, їм здається, буде безпечніше. Дізнатися справжній стан справ за допомогою соціальних опитувань неможливо”, — вважає правозахисник.
Існує стереотип, що старше покоління в РФ більш консервативне і схильне підтримувати диктатора на кшталт Путіна. Але, каже Подрабінек, сьогоднішні російські пенсіонери — активні учасники перебудови в СРСР, свого часу вони вітали прихід демократії в Росію.
“Старше покоління якраз більш навчене. Багато з них пережив радянські часи та знає ціну словам, які ллються з телевізора. Я думаю, що до пропаганди схильне не стільки старше покоління, скільки наші закордонні слухачі та журналісти. Адже це той же продукт пропагандистський, який поширюється й офіційно на телебаченні, і за допомогою підставних фірм, за допомогою афілійованих структур засобів масової інформації. Кремлівська пропаганда дуже масована і витончена. І все націлено на те, щоб, насамперед за кордоном, створити враження єдності російських людей, російського народу в підтримці Кремля, політики Путіна. Це надмета Кремля. І вона загалом досягає успіхів”, — вважає Подрабінек.
Він акцентував, що владу Росії абсолютно не цікавить думка громадян. І опитування в РФ проводять не для того, щоб дізнатися чиюсь думку.
“Вони проводять соціологічні опитування, зокрема вуличні, не для того, щоб дізнатися чиюсь думку, а для того, щоб показати, як росіяни підтримують Путіна, свого президента. Усе це — єдина мета. Іншої немає”, — резюмував гість ефіру.
Ця пропаганда насамперед призначена для іноземної аудиторії, щоб там думали, що росіяни цілком підтримують дії Путіна.
“Опитування це тільки пропагандистська “заправка”, пропагандистський “гарнір” до російської політики. І це потрібно здебільшого не для російського населення, тому що в країні всі все бачать, все розуміють, але тільки мовчать, тому що небезпечно говорити. Ці опитування розраховані на вас [Україну], вони розраховані на закордон. Вони для того, щоб створити враження загрози від Росії як монолітної, цільної та агресивної країни”, — наголосив правозахисник.
Читайте також: Репресії в Росії стали нормою життя, ситуація погіршується — огляд (ВІДЕО)