Смута в Кремлі: конфлікт між Міноборони Росії та ФСБ загострюється (ВІДЕО)

Сергій Шойгу. Скріншот: uatv.ua

Конфлікт між Міністерством оборони Росії та Федеральною службою безпеки (ФСБ) посилюється. Головне управління розвідки (ГУР) України повідомляє про те, що керівництво ФСБ РФ намагається домогтися звільнення міністра оборони Сергія Шойгу і начальника генштабу Валерія Герасимова. Як стверджують в українському ГУР, протистояння структур — наслідок невдач російської армії на фронті в Україні та політики Володимира Путіна. А ось експерти впевнені, що давно тліючий конфлікт розпалила смерть засновника приватної військової компанії (ПВК) “Вагнер” Євгена Пригожина, повідомляє FREEДОМ.

Конфлікт між Міноборони Росії та ФСБ існує давно, впевнені експерти. Час від часу військова і силова структури, коли їхні інтереси перетиналися, боролися за сфери впливу.

“Це один із тих конфліктів, на якому і стоїть пошук балансу — путінського балансу між вежами Кремля. Є вежі військових, є вежі силовиків, є вежі різних фінансово-промислових груп. Це все образні, звичайно ж, поняття. Це все дуже взаємопов’язано і взаємоперетікає, але вся конструкція влади [президента РФ Володимира] Путіна, у принципі, стоїть на тому, що він когось до себе підпускає ближче, когось навмисне віддаляє від себе”, — сказав кандидат політичних наук, керівник АОМС “Міжнародна асоціація малих громад” Олексій Буряченко.

З початком повномасштабної війни проти України конфлікт загострився — на тлі перших невдач російської армії на фронті. Відступ із північних областей України, неможливість захопити Київ, відхід із Херсона внесли смуту у вежі Кремля. Останні події, зокрема, смерть Євгена Пригожина, в якій деякі силовики звинувачують президента Росії Путіна, стали ще одним переломним моментом. У боротьбі між собою еліти задумалися про власну безпеку в путінській Росії.

“До Путіна приходили на уклін різні сили, мовляв, розсудіть нас, ми ось тут посварилися, як ви скажете, так і буде. Тобто до останнього часу така система працювала. Працювала навіть система правоохоронна, нехай у збоченому і витонченому розумінні, але вона працювала. Зараз, після ліквідації Євгена Пригожина, я думаю і впевнений, що російський істеблішмент замислився таки над питанням, що було здійснено демонстративну страту — демонстративно стратили головного опонента, його навіть не намагалися судити. Еліти зрозуміли, що всі, хто входить у корпорацію злочинну, вони можуть позбутися життя за неправильний крок, неправильний хід, неправильні висловлювання”, — розповів військовий експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак.

Наприклад, після так званого маршу на Москву Євгена Пригожина у військових структурах Росії почалося “полювання на відьом”. Злякавшись можливого бунту, Путін наказав силовикам відшукати зрадників.

“Про [генерала Сергія] Суровікіна досі немає жодної інформації. Російська преса пише про те, що генерал армії зник із радарів. Ось усе, його немає. Називали навіть такі подробиці, що за останні два місяці він жодного разу не вийшов із сім’єю на контакт, не привітав дружину з днем народження, не привітав доньку з 20-річчям. У багатьох взагалі закралося припущення — а чи взагалі живий Суровікін”, — додав Ступак.

Подібні конфлікти всередині російських еліт вигідні Україні, впевнені експерти. Чим більше смути в Кремлі — тим менше у вищого військово-політичного керівництва РФ можливості ухвалювати правильні оперативні рішення.

“Тому ми можемо простежити, що дійсно за ці півтора року повномасштабної агресії Російської Федерації дуже багато було нелогічного, дуже багато було провального в діях росіян. І ось ці всі провали, або їхня більшість, обґрунтовувалися на тому, що була незлагодженість дій між цими так званими баштами Кремля, які перетягували між собою ці канати, щоб бути ближче до Путіна й отримати більше його лояльності”, — додав Буряченко.

Експерти впевнені, що в перегонах за першість поки що перемагає Міністерство оборони Росії. Однак позиції сил можуть змінитися. Крім того, успіхи української армії на фронті прискорюють процес падіння кремлівського режиму.

Читайте також: Не молодше 50 і без харизми: у РФ шукають кандидатів на президентські вибори (ВІДЕО)

Прямий ефір