Не молодше 50 і без харизми: у РФ шукають кандидатів на президентські вибори (ВІДЕО)

Володимир Путін. Фото: ap.org

У Росії на повну йде підготовка до президентських виборів, які відбудуться навесні наступного року. Виборами цей процес можна назвати лише умовно, адже їхні результати визначатимуть у Кремлі. Як і список, а також параметри кандидатів. За словами двох джерел видання “Медуза”, близьких до адміністрації російського президента, один із головних критеріїв відбору суперників Путіна — це вік: що старший, то краще. Кремлівський диктатор переживає, що росіяни вважають його занадто старим для займаної посади, повідомляє FREEДОМ.

До президентських виборів у Росії залишилося трохи більше ніж шість місяців, і в Кремлі заклопоталися пошуком відповідних “спаринг-партнерів”, які повинні будуть створити видимість конкуренції з Володимиром Путіним і, звичайно, програти йому.

“Зрозуміло, що це жодного разу не вибори, це якесь підтвердження мандата народної довіри президенту Путіну. Приблизно так це і потрібно сприймати, а тому, виходячи з цього, відповідно, буде все інше”, — вважає політична аналітикиня Ольга Курносова.

Наразі адміністрація Путіна протягує на президентські вибори представників трьох провладних парламентських партій: КПРФ, ЛДПР і “Нових людей” Кандидатом від комуністів у Кремлі бачать Геннадія Зюганова, від ліберально-демократичної партії на вибори висувається Леонід Слуцький. Обидва підходять на роль псевдоконкурентів і, як пише видання “Медуза” з посиланням на джерела в Кремлі, вже дали на неї свою згоду.

“Слуцький і сам хоче взяти участь у виборах, “оскільки любить піар”. Він цілком підходить — серйозний чоловік, при посаді, у піджаку. Ніхто не скаже, що це чистий спойлер. Але особистий рейтинг Слуцького низький, а сам він як публічний політик — ну таке”, — пише видання “Медуза” з посиланням на джерела, близькі до адміністрації президента Росії.

А ось із кандидатом від “Нових людей” складніше. У Кремлі хотіли б, щоб від партії висунувся її голова, бізнесмен Олексій Нечаєв. Він підходить за тими самими характеристиками, що і Слуцький: діловий вигляд, висока посада, відсутність харизми та низький рейтинг, щоб не загрожувати Путіну. Однак із самим Нечаєвим цей план поки узгодити не вдалося, замість себе він пропонує 39-річного віцеспікера Держдуми Владислава Даванкова. Однак Кремль ця фігура не влаштовує — занадто молодий. Кандидати не повинні бути молодшими за 50 років, щоб Путін, якому вже 70, не здавався виборцям “дідом” — це головний критерій. Згідно з опитуванням компанії Russian Field, проведеним у травні цього року, вік є третьою за популярністю відповіддю на запитання про те, що росіянам не подобається в чинному президенті.

“Особливо він боїться виявитися більш жалюгідним, ніж ті, хто навколо нього, тому навколо нього ви ніколи не побачите харизматиків. Ви ніколи не побачите високих людей, ви ніколи не побачите просто симпатичних людей, тому що, він повинен виглядати на своєму тлі виграшно. Щоб така істота, як Володимир Путін, виглядала на тлі когось виграшно, потрібно, щоб усі були зовсім нікчемами”, — зазначив російський опозиційний політик Олександр Соловйов.

Ще одним важливим критерієм для суперників Путіна на виборах 2024 року в Кремлі вважають передбачуваність. Не повинно бути “темних конячок” і несподіваних ексцесів. Передбачається, що чинний російський президент переможе, отримавши “рекордний результат” — понад 80% голосів із явкою понад 70%, пише “Медуза”, тож навіть підставного кандидата з риторикою, що хоч скількись відрізняється від офіційної, на виборах не буде, кажуть аналітики.

“Зараз у такому кандидаті немає абсолютно ніякої необхідності. Навпаки, такий кандидат небезпечний. А раптом ті люди, які виступають проти війни, відчайдушно з відчаю прийдуть і проголосують за такого кандидата? Тому ні, потрібні всі ті кандидати, які чітко підтримують лінію партії за війну з Україною в різному ступені патріотизму. Але мають бути всі в цьому сенсі більш-менш однакові”, — пояснює політична аналітикиня Ольга Курносова.

Якщо результат майбутнього голосування відомий, інтриги немає, а переможець визначений заздалегідь, то навіщо Путіну створювати видимість виборів? Політичні експерти вважають, що кремлівський диктатор у такий спосіб хоче формально дотриматися демократичної процедури, щоб легітимізувати себе в очах світової спільноти. Крім того, Путіну важливо продемонструвати підтримку його політики росіянами та задовольнити себе результатами, нехай і сфальсифікованими.

“Плюс, я б не став заперечувати, що після тієї каші, яку ми за останні два роки побачили в голові Володимира Путіна, що він належить до тих диктаторів, які настільки сильно відірвані від реальності, що отримують деяку форму задоволення такого збоченого від того, що їм або його партії, або йому особисто малюють якісь відсотки підтримки. І він ось такий, як Чаушеску сидить, і у нього 98%, а через тиждень Чаушеску розстріляли”, — висловив думку російський опозиційний аналітик Олександр Соловйов.

Єдина подія, яка може створити інтригу на президентських виборах у Росії наступного року — це несподівана смерть або вбивство Путіна, кажуть експерти. Це може змішати Кремлю всі карти: адже деградація державних інститутів за Путіна, вибудовування жорсткої вертикалі влади, заточеної на російського президента, а також багаторічний негативний добір у його оточенні створять повний вакуум у владі після його загибелі, що згодом стане причиною серйозної політичної нестабільності у федерації.

Читайте також: “Навіть якщо ніхто не прийде, результати намалюють”, — Романова про майбутні вибори російського президента

Нагадаємо, у РФ репресії набирають обертів.

Прямий ефір