Смерть Пригожина — це показова страта Кремля, колективного Путіна, — експерт-міжнародник

Місце падіння літака Пригожина. Фото: Слідком РФ

Ліквідація ватажка ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина — показова страта Кремля, колективного Путіна за ті події, що відбувалися з 23 на 24 червня (бунт Пригожина, що не завершився, із походом на Москву). Таку думку сьогодні, 25 серпня, в ефірі телеканала FREEДОМ висловив експерт із міжнародних відносин, народний депутат України VI скликання Євген Добряк.

“Це [реакція кремлівської влади] мені чимось нагадує момент, коли в 30-ті роки помер Горький, зарізали на операційному столі Фрунзе, смерть Орджонікідзе — як усім Сталін співчував, “Суліко, ти моя Суліко” тощо. Ось це мені нагадало приблизно реакцію Путіна і колективного Путіна. Минула певна кількість часу і, звісно, колективний Путін і найбільше, я думаю, там були задіяні Шойгу і Герасимов. Найбільше, тому що той самий Пригожин фактично вмочував армію, Генштаб, Міноборони, грубо кажучи, у дуже неприємній формі. І були дестабілізувальні фактори і на фронті, і так далі. Я думаю, це в такій парадигмі”, — сказав він.

Добряк уточнив, що йому ще не відомо, загинув Пригожин чи ні. Не було ще ДНК-експертизи, не всі експертизи проведено.

“Є якісь конспірологічні версії про те, що це може бути підлаштовано, не підлаштовано. Я думаю, що, скоріш за все, дійсно Пригожин загинув і загинули його командири і його всі підопічні, які в ПВК “Вагнер” мали роль. Тепер питання стоїть — кому потраплять активи, хто візьме на себе управління активами африканськими і близькосхідними. Друге — яка буде доля підрозділів “Вагнера” в Білорусі, хоча зараз там згортається левова частина “Вагнера” і перекидається в Африку і на Близький Схід. І звичайно, нас цікавить, що, напевно, більше ПВК “Вагнер” на фронтах України ми не побачимо, тому що основним театром їхньої оперативної діяльності буде Африканський континент і Близький Схід”, — каже експерт.

Також він відповів на запитання — чи вплине ліквідація Пригожина на внутрішню політику в Росії?

“Я думаю, що ця показова страта — це одні з варіантів залякування і початку певних репресій проти певних прошарків російських еліт, які мали якісь сумніви або якісь невдоволення тощо”, — сказав Добряк.

Експерт не виключає нового бунту в Росії.

“Водночас залякування і так звана публічна страта вона може зіграти двояку роль. З одного боку, це може бути залякування, коли люди ховаються, набрали в рот води і чекають, чим це все закінчиться, а з іншого боку, це може бути сигнал до дії на випередження. І може бути на випередження відповідь у вигляді якихось дій проти того ж колективного Путіна або проти Путіна безпосередньо, грубо кажучи, зробити його цапом-відбувайлом у цій всій ситуації”, — резюмував Євген Добряк.

Читайте також: Чим збили літак Пригожина і що буде далі з ПВК “Вагнер” — аналіз Коваленка

Нагадаємо, 23 серпня у Тверській області Російської Федерації розбився літак Embraer Legacy 600 з бортовим номером RA-02795. Цей лайнер належав власнику приватної військової компанії (ПВК) “Вагнер” Євгену Пригожину. Російська держкомпанія “Росавіація” підтвердила смерть Пригожина, а також його соратника з угруповання — Дмитра Уткіна на прізвисько “Вагнер”, ім’ям якого і було названо цю банду вбивць, а також інших громадян Росії, які перебували на борту. Їхні тіла було знайдено на місці падіння літака і вже впізнано.

Прямий ефір