Іванофранківець Руслан Колішенко — мільйонер, який допомагає мирному населенню у прифронтових населених пунктах Донецької області, а також забезпечує необхідним своїх побратимів на фронті. У лавах Збройних сил України він уже 13 років, повідомляє FREEДОМ.
Спочатку Колішенко служив за контрактом, після його закінчення зайнявся бізнесом, а після повномасштабного вторгнення Росії знову пішов на службу — за мобілізацією. У чоловіка мережа барбершопів, кафе та дитячих розважальних центрів. Він офіційно задекларований гривневий мультимільйонер.
“У мої плани війна теж не входила насправді, але я вніс корективи у свій життєвий план, зрозумів, що — так, на цьому етапі життя необхідно бути у ЗСУ. Так я вирішив, що буду у Збройних силах України, але я ж, скажімо так, своїх фінансових цілей і цілей у бізнесі не скасував, просто їх підкоригував під реалії сьогоднішнього дня. Їх стало трохи важче досягати, але все одно можливо”, — каже військовослужбовець цивільно-військового співробітництва оперативно-тактичного угруповання (ОТУ) “Соледар” Руслан Колішенко.
У лавах цивільно-військового співробітництва ОТУ “Соледар” у Донецькій області Руслан виконує оперативні завдання по всій лінії фронту: від Нью-Йорка до Слов’янська. І паралельно продовжує вести бізнес.
“Я планую свій день, планую свій тиждень, місяць, рік. У мене велика команда: менеджери, співробітники. І фактично вертикаль бізнесу побудована так, що спілкуюся безпосередньо з менеджерами. А вони — зі співробітниками. Це дозволяє зняти низку завдань із моїх плечей”, — пояснює Руслан Колішенко.
Щотижня Руслан проводить онлайн наради з управителями, отримує звіти та коригує діяльність менеджерів. На фронті його робота не пов’язана з постійним перебуванням в окопах. Службу у цивільно-військовому співробітництві, відомому як CIMIC [civil-military cooperation], він порівнює з роботою антикризового менеджера. Говорить: дуже багато різноманітних завдань.
“Заїжджає підрозділ — необхідно його розмістити, необхідні укриття, необхідні склади, тилові пункти управління. Хто це може зробити? “Сімік”. Вітаємо дітей на Новий рік. Зробити їм свято — хто? “Сімік”. Переодягнемо водія Едіка у Святого Миколая та зробимо дітям свято. Когось евакуювати — хто це може зробити? “Сімік”. Я вважаю, що це взагалі одна з найкращих структур, яку створено у Збройних силах за стандартами НАТО”, — заявляє Колішенко.
Фактично Руслан — це сполучна ланка між цивільним населенням та військовослужбовцями. Разом з ним журналісти вирушили до Часового Яру. У багажнику — продукти, салати, пиріжки та солодощі для цивільних, а також грілки та енергетичні батончики для українських бійців.
“Ми їдемо до Часового Яру. Це — звичайний день офіцера “Сіміка”. Їдемо просто допомогти людям. Працюємо з цивільним населенням, дізнаємось настрої людей, досліджуємо демографічну ситуацію, допомагаємо з евакуацією. Також надаємо гуманітарну допомогу. Ми співпрацюємо із волонтерами. З міжнародними організаціями. Приїжджають консули, посли, вони вивчають наш досвід, ми цим досвідом обмінюємось і таким чином створюємо тісніший зв’язок для співпраці, просимо допомоги для нас”, — розповідає Руслан.
Він упевнений: вся суть — у плануванні. Його веде у блокноті, куди записує щоденні завдання, а наприкінці дня звіряється зі списком виконаних справ та складає новий графік. Тут є місце планам та цілям: 80% із них уже виконані.
“Використовую техніку афірмацій. Вона мені допомагає. Я собі з погляду вже виконаної мети ставлю якусь афірмацію, хоча ціль ще не виконана, і проєктую своє майбутнє. Чим більше й сильніше моє бажання, тим швидше ця афірмація втілюється в життя”, — пояснює Колішенко.
Додає, що будь-який план можна відкоригувати. Головне, щоб його було прописано на папері. Побратими цінують Руслана за лідерські якості та вміння все завжди контролювати.
“У нього все під контролем. Це просто дивно. Маючи такий розум, він все бачить, пам’ять у нього феноменальна. Він пам’ятає, навіть те, що казав мені кілька днів тому. Він не має ситуацій, з яких він не міг би вийти. Щоб там не сталося, щоб не трапилося, він має тисячу відповідей, тисячу моментів, які можна використати, і все піде дуже рівно, прогнозовано і за планом”, — каже військовослужбовець цивільно-військового співробітництва ОТУ “Соледар” Едуард.
Найбільша мрія Руслана Колішенка — перемога України над російським агресором. Чоловік переконаний: країна має велике майбутнє. І він робитиме все можливе, щоб наблизити цю перемогу.
Нагадаємо, російська окупаційна армія намагається наступати на місто Часів Яр у Донецькій області. Траса, яка веде до нього, під постійними обстрілами російських військ, а люди у місті намагаються жити у підвалах. Підтримують мешканців представники цивільно-військового співробітництва (CIMIC). Вони привозять гуманітарну допомогу.