Після майже десяти років судових процесів “Скіфське золото” з колекцій кримських музеїв, представлене на виставці “Крим: золото й таємниці Чорного моря” в Амстердамі, повернулося до України. Національний музей історії України тепер приймає на зберігання ці цінності до дня деокупації Криму. Про це сьогодні, 27 листопада, повідомили в Представництві президента України в Автономній Республіці Крим, інформує FREEДОМ.
У Представництві зазначили, що виставка “Скіфського золота” в Музеї Алларда Пірсона тривала з лютого по серпень 2014 року.
“Предмети з колекції Національного музею історії України повернулися до Києва після завершення виставки, але повертати експонати з кримських музеїв на непідконтрольну Україні територію було неможливим. Після завершення виставки Україна заявила про свої права на ці артефакти, але музеї Криму, які перебувають під контролем Росії, наполягали на їх поверненні на окуповану територію. Згодом розпочався довгий судовий процес, який завершився у червні 2023 року, коли Верховний Суд Нідерландів підтвердив рішення щодо передачі артефактів Україні”, — йдеться в повідомленні.
Музей Алларда Пірсона, який зберігав артефакти протягом усього судового процесу, відмовився від компенсаційних виплат за їхнє зберігання.
Читайте також: “Скіфське золото” має повернутися до Києва, а не в окупований Крим — підсумкове рішення суду Нідерландів
Нагадаємо, Верховний суд Нідерландів постановив, що “скіфське золото”, яке роками було предметом судової тяганини, має бути повернуто Україні.
Служба безпеки України спільно з Бюро економічної безпеки та поліцією Королівства Іспанії нейтралізувала транснаціональне злочинне угруповання, яке нелегально вивезло з України вироби “скіфського золота” для продажу в країнах Євросоюзу.