Сі Цзіньпін не поїхав на саміт G20 не через Путіна — думка експерта

Сі Цзіньпін. Фото: gettyimages.com

Голова КНР Сі Цзіньпін відмовився від участі у віртуальному саміті G20 не через те, що в ньому брав участь президент РФ Володимир Путін. Після останньої зустрічі лідерів Китаю та Росії, яка була близько місяця тому, контакти між країнами тривають. Про це сьогодні, 23 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила експертка з питань Східної Азії, магістерка зовнішньої політики Наталія Плаксієнко-Бутирська.

Як приклад співпраці РФ і КНР вона навела зустріч Сі зі спікером російської Держдуми Володіним, яка відбулася вчора, 22 листопада.

“З точки зору Китаю, якихось змін, які стосуються політики російсько-китайських відносин, я не думаю, що це сталося”, — зазначила Плаксієнко-Бутирська.

За її словами, Сі Цзіньпін не приїхав на саміт, який проводився в Індії у вересні.

“І серед причин, звісно, всі називали дуже напружені стосунки між Індією та Китаєм, зокрема, це стосується і військового конфлікту, який стався у них на кордоні. І тому головна причина, звісно, розглядалася в той період, коли були очні зустрічі, в тому, що Сі Цзіньпін не хотів підтримувати авторитет Індії як країни, що приймала цей саміт, з огляду ще не тільки на їхні прикордонні конфлікти, але й на те, що між країнами відбувається певна конкуренція, яка стосується регіонального впливу і впливу на країни глобального Півдня. Інша причина — це те, що не хотілося відвідувати країну, з якою у Китаю багато невирішених проблем”, — пояснила експертка.

Читайте також: Путіну знову вказали його місце, все висловили в обличчя і закликали покинути територію України, — політолог про саміт G20

Нагадаємо, 22 листопада відбувся онлайн-саміт “Великої двадцятки” (G20), у якій уперше за два роки взяв участь президент РФ Володимир Путін.

Прямий ефір