Густі лісопосадки, обмежена видимість, лабіринти траншей і бліндажів противника. А також постійні атаки російської артилерії та ударних безпілотних літальних апаратів (БпЛА). Саме в таких умовах українські штурмовики відбивають окуповані російською армією території. Про те, як відбуваються штурмові операції у Донецькій області — у матеріалі кореспондентки каналу FREEДОМ Альони Грамової.
Підготовка до штурму позицій противника може тривати кілька днів. При розробці тактики враховують дані аеророзвідки про їхнє розташування та погашення активності противника на позиціях артилерією.
Штурмова бригада десантників активно просувається до одного з населених пунктів Бахмутського району, який був окупований російськими військами ще влітку минулого року. Штурм російських позицій тривав кілька тижнів. Бійці розповіли, що головне не сила та сміливість, а оперативно реагувати та постійно підтримувати зв’язок із побратимами на полі бою.
“Я думаю, найголовніше при штурмах — це зв’язок. Мають бути рації, за допомогою яких всі спілкуються і всі розуміють, хто де стоїть. Але не тільки радіозв’язок важливий, ти маєш бачити, де напарник стоїть і куди рухається. Інакше, якщо хтось уперед пройде, можуть бути погані ситуації, тому завжди має бути візуальний контакт”, — розповів військовослужбовець Збройних сил України (ЗСУ) Максим.
Ведення ближнього бою — один із найскладніших видів бойових мистецтв, кажуть військові. Під час штурму часто відбуваються перестрілки на коротких відстанях. Тим паче коли російські солдати не погоджуються здаватися в полон і продовжують атаки.
На такі штурми разом із бійцями завжди виїжджає бойовий медик. Руслан розповів, що допомогу надавати доводилося просто на місці бою. А після стабілізації пораненого проводити евакуацію. За словами медика, важливо надати допомогу одразу в перші хвилини після поранення. У цьому запорука порятунку життя пораненого.
“Я, коли йду на позиції з хлопцями, думаю тільки про те, що я там буду і їм допоможу. Медики мають бути в більш спокійному місці, тільки якщо приїжджаємо й евакуюємо, але я вважаю, що так важливіше — бути біля них”, — сказав Руслан.
Українські штурмовики кажуть, різниця в бойовій підготовці мобілізованих російських солдатів не порівнянна з підготовкою найманців приватної військової компанії (ПВК) “Вагнер”. Ті російські військовослужбовці, які зараз перебувають на позиціях, не готові до таких активних боїв. Окупанти зараз часто здаються в полон українським військовим, розуміючи, що таким чином у них є шанс зберегти своє життя.
За даними Міністерства оборони України ЗСУ вдалося взяти під свій контроль основні висоти навколо Бахмута і контролювати противника в самому місті.
Читайте також: ЗСУ використовують на фронті модернізовану українську військову техніку — репортаж з Донеччини (ВІДЕО)