Німеччина зараз стає країною № 1 за кількістю постачання Україні мілітарної компоненти — техніки, боєприпасів тощо. Після того, як США відійшли на задній план у своїх постачаннях, Німеччина стає країною, яка найбільше зараз постачає Україні військової техніки. Про це сьогодні, 27 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.
Так він прокоментував інформацію, що Німеччина передала Україні новий пакет військової допомоги, до якого увійшли снаряди, машини для розмінування. Про це напередодні повідомили на сайті Бундестагу. Але там не йшлося про далекобійні ракети.
“Я не здивувався, що знову їх [далекобійних ракет Taurus] там [у новому пакеті допомоги] не з’явилося. Це позиція Шольца. Чим вона зумовлена? Можна було б говорити про те, що це політична позиція Олафа Шольца — не передавати Україні далекобійні ракети, хоча він прекрасно знає, що українці ефективно використовують такі ж далекобійні Storm Shadow, SCALP-EG. І ATACMS у невеликій кількості, але продемонстрували, наскільки ефективно можуть бути використані. Я не думаю, що заважає якесь ілюзорне виправдання, що Україна може використовувати Taurus по території РФ. Ні. Абсолютно”, — сказав Коваленко.
На думку оглядача, у питанні постачання Taurus є не стільки політичний, скільки технічний підтекст.
“Taurus — це хоч зі Storm Shadow і SCALP-EG ракета, але вони складно інтегруються в Су-24, фронтові бомбардувальники, якими ми користуємося, і які застосовують Storm Shadow і SCALP-EG. Для Taurus потрібен специфічний носій. Цим специфічним носієм може бути або Eurofighter Typhoon, або Saab Gripen, але жодний інший. Інтеграція в Су-24, схоже, була неуспішною, і вона не показала результативності. Отже, або ми отримуємо Taurus разом із новим носієм західного зразка, мається на увазі винищувачем, або ж ми їх не отримуємо взагалі”, — пояснив Коваленко.
Він зауважив, що загалом на Олафа Шольца зараз чиниться достатній тиск з боку політичних сил.
“Мовляв, його звинувачують у нерішучості в постачаннях, навіть попри те, що Німеччина є одним із лідерів постачальників нам на сьогодні у військово-технічній компоненті. І тема Taurus — одна з тих, яка є родзинкою на торті критики на адресу Олафа Шольца. Як на мене, якщо людина хоче зберегти свою посаду, якщо вона хоче менше піддаватися критиці, то пішла б назустріч більшості, а більшість Бундестагу якраз за відправлення Taurus Україні. І після візиту Анналени Бербок (до Миколаєва, — ред.) справді можна було б зробити такий фінт: “Фрау міністерка мені доповіла — відправляємо”. Але цього не сталося. Це був би дуже вдалий момент для такого фінту, він не відбувся. Отже, питання не політичне, питання більше технічного порядку”, — резюмував військово-політичний оглядач.
Читайте також: “Аргументи, на які посилався Шольц, виявилися не зовсім аргументами”: Чернєв розповів про зустріч із виробниками Taurus
Нагадаємо, німецький Бундестаг проголосував за надання Україні далекобійної зброї, але без згадки ракет Taurus. Чому так — роз’яснив депутат Європарламенту.