Шольц підтвердив, що Захід не зніме санкції у разі закінчення війни в Україні на умовах, нав’язаних Росією

Olaf Scholz, Politiker (SPD) und Bundeskanzler der Bundesrepublik Deutschland, fotografiert im Bundeskanzleramt Berlin

Канцлер Німеччини Олаф Шольц у статті, опублікованій німецьким виданням Frankfurter Allgemeine Zeitung, заявив, що якщо війну в Україні буде закінчено на умовах Росії, то зняття санкцій з Москви не буде.

Частиною нової реальності є те, що останніми місяцями Європейський Союз також консолідувався. Він дуже одностайно відреагував на російську агресію та запровадив безпрецедентно жорсткі санкції”, – зазначив він.

Шольц підкреслив, що західні країни передбачали варіант розвитку подій, коли санкції доведеться зберігати протягом тривалого часу: “Нам із самого початку було зрозуміло, що санкції доведеться зберігати тривалий час“.

Він повторив свою заяву, зроблену в травні в інтерв’ю телеканалу ZDF про те, що Захід не піде на відміну санкцій у разі мирного врегулювання конфлікту на “умовах, нав’язаних Росією“.

Також він визнав, що більшість німців страждають від наслідків обмежень, у тому числі від високої вартості бензину та продуктів харчування.

Цей шлях нелегкий навіть для такої сильної, процвітаючої країни, як наша. Світова економіка стикається з викликом, якого не було протягом десятиліть, і жодна країна у світі не може самотужки протистояти такому розвитку подій“, – зазначив він.

Шольц закликав до єдності країн ЄС у політиці щодо Росії, зазначивши, що ЄС його вже продемонстрував: “Але ми не повинні зупинятися на досягнутому, ЄС має дійти згоди в інших сферах“.

Для мене це означає: більше жодних егоїстичних блокад європейських рішень окремими державами-членами. Більше жодних національних одиночних зусиль, які завдають шкоди Європі загалом. Ми більше не можемо дозволити собі національне вето, наприклад, у зовнішній політиці, якщо ми хочемо продовжувати бути почутими у світі великих держав, що конкурують“, – підкреслив він.

Рада ЄС із закордонних справ відбудеться 18 липня у Брюсселі. Робота планується за трьома напрямками: підтримка України, санкції проти РФ, інформування міжнародної спільноти про наслідки війни. Також члени ради обговорюватимуть пропозицію щодо заборони російського експорту золота.

Нагадаємо, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн та комісар ЄС з енергетики Кадрі Сімсон у понеділок, 18 липня, відвідають Баку, де обговорять із владою Азербайджану постачання місцевого газу до Європи. Очікується, що за підсумками зустрічі буде укладено угоду, спрямовану на зниження залежності ЄС від російських енергоносіїв.

Прем’єр Чехії заявив, що ембарго на газ не увійде до нового пакету санкцій проти РФ

Росіяни двічі за останній місяць відвідували Іран для огляду бойових безпілотників – Салліван

Читайте також: Величезні проблеми — попереду: що чекає на економіку Росії, пояснили експерти

Прямий ефір