Шістьох українських дітей вдалося повернути з окупації — подробиці 

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

З тимчасово окупованої території Херсонської області вдалося вивезти три родини, в яких виховують шестеро дітей — п’ятеро дівчаток та один хлопчик, віком від 1 до 9 років. Про це сьогодні, 24 травня, повідомив голова Херсонської обласної військової адміністрації (ОВА) Олександр Прокудін, інформує FREEДОМ.

“Зі слів батьків, жити в окупації стало надто важко. За відсутності російських паспортів вони не мали права звертатися до лікарів та влаштуватись на роботу”, — розповів Прокудін.

Задля психологічного тиску та залякування російські військові постійно проводили обшуки в помешканнях, чим дуже лякали дітей, додав він. 

“Таке ставлення й острах за майбутнє стали поштовхом для рішення виїхати”, — додав Прокудін. 

Він запевнив, що нині усі родини перебувають у безпеці та отримують необхідну медичну та психологічну допомогу.

За словами очільника області, від початку 2024 року з тимчасово окупованої території Херсонщини загалом вдалося вивезти 94 дитини.

Читайте також: Були свідками розстрілу інших дітей: жахливі історії життя юних українців в окупації та у РФ розповів Кулеба

Нагадаємо, семеро дітей разом із сім’ями повернулися з тимчасово окупованих територій України, ще шестеро неповнолітніх українців повернули в межах реалізації затвердженого плану дій президента України Bring Kids Back UA. 


Ви можете допомогти повернути неповнолітніх громадян України додому. Якщо проживаєте на території Білорусі, Росії або на тимчасово окупованих територіях України та володієте інформацією про депортованих дітей — напишіть у Telegram-канал “Я тут” або на сайт FREEДОМ. Київ гарантує анонімність.

Нагадаємо, телеканал FREEДOM у партнерстві з радницею-уповноваженою президента України з прав дитини та дитячої реабілітації і Ювенальною поліцією України запустив інформаційну кампанію “Знаєш — скажи!”, яка має на меті мотивувати жителів Росії протидіяти примусовій депортації українських дітей і сприяти їхньому поверненню до України.

Прямий ефір