Щоб утримувати під контролем кримське суспільство, РФ розгорнула діяльність структур, які здійснюють нагляд, — Чубаров

Рефат Чубаров. Скріншот: uatv.ua

На території окупованого півострова Крим ведуть діяльність безліч організацій, які здійснюють контроль за населенням. Це як офіційні організації, як Центр з протидії екстремізму Міністерства внутрішніх справ (МВС) Республіки Крим, так і приватні, що фінансуються окупаційною владою, як-от Громадський центр з профілактики та моніторингу проявів екстремізму і тероризму серед молоді Кримського півострова. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

“У Криму працює “Центр Е”, так його коротко називають. Повна його назва — Центр з протидії екстремізму МВС Республіки Крим. Іноді його називають спеціальним органом з нагляду за кримськими татарами. Ні для кого не є секретом, що весь кримськотатарський народ російські окупанти відносять до неблагонадійних людей, і за ними ведеться особливе спостереження. Для того, щоб утримувати під контролем кримське суспільство, розгорнули діяльність ті структури, які здійснюють і гласний, і негласний нагляд. Цей центр моніторить практично всі сфери життєдіяльності людей, які проживають у Криму, і час від часу поповнює свої списки новими іменами неблагонадійних”, — розповів він.

Окупаційна влада сприяє створенню структур, які, по суті, займаються стукацтвом і повідомляють їм імена інодумців. Жителі Криму, які чекають на деокупацію, повинні чітко розуміти ризики, висловлюючись не тільки в суспільстві, а й у мережі інтернет, підкреслив Чубаров.

“У Криму є ще маса інших структур, які користуються підтримкою окупаційного уряду Криму. Так, зокрема, 2020 року в Криму було створено так званий Громадський центр із профілактики та моніторингу проявів екстремізму і тероризму серед молоді Кримського півострова. Його головним завданням є виявлення та блокування небажаного контенту в мережі інтернет. Вони відстежують і моніторять діяльність людей у мережі інтернет. У Криму заохочується створення організацій, які займаються прямим стукацтвом на людей, які живуть у Криму”, — розповів він.

Читайте також: Кримські татари не бачать свого майбутнього в Російській Федерації, — Юксель

Прямий ефір