Кримські татари не бачать свого майбутнього в Російській Федерації, — Юксель

Ілюстративне фото: t.me/yellowribbon_ua

Кримські татари, корінний народ окупованого Криму, не бачать свого майбутнього в Російській Федерації. За 10 років окупаційна влада не зробила нічого для культурного розвитку кримських татар. Про це сьогодні, 28 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла членкиня Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель.

“Кримські татари не бачать свого майбутнього в Російській Федерації. Перебування в Криму Російської Федерації та контроль за цією територією — це шлях в нікуди, це шлях до знищення й асиміляції кримських татар”, — заявила вона.

Російська Федерація не зробила нічого для культурного розвитку кримських татар, а використовує все те, що було сформовано і розпочато за України, зазначила експерт.

“З точки зору розвитку культурного простору і збереження кримськотатарського народу, там нічого зроблено не було. Усе те, що росіяни демонструють — мечеть Джума-Джамі (Євпаторія), політичний центр культури Кримського інженерно-педагогічного університету (Сімферополь) — це все було зроблено за України. Було ухвалено указ про реабілітацію кримськотатарського народу, і тепер вони цим указом розмахують і кажуть про те, що піклуються про кримських татар. А насправді нічого за ці 10 років не зроблено. Все те, що там є — це все було зроблено за України. Вони просто продовжують ці проєкти та показують їх як свої”, — пояснила вона.

Читайте також: Захищати права корінних народів Криму — також відповідальність держав, що входять до системи ООН, — Чистіков

Прямий ефір