Щоб перемогти у війні, Україні необхідно руйнувати військово-логістичну структуру РФ — думка

Ілюстрація: pixabay.com

Завдаючи ударів по військових об’єктах на території Російської Федерації, Україна керується нормами міжнародного права. Територія країни-агресора також є театром бойових дій. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав голова комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко.

Він звернув увагу на два аспекти. Перший — міжнародно-правовий, юридичний.

“Ведучи війну проти зовнішньої російської агресії, ми керуємося нормами міжнародного права, зокрема нормами міжнародного гуманітарного права, Женевською конвенцією та протоколами до неї, де в статті 52-й чітко вказано, що є законною військовою метою. Територія держави-агресора є теж театром воєнних дій, на якому можна і необхідно вести війну проти. Тобто з точки зору міжнародного права жодних обмежень у плані територіальному, я маю на увазі територію держави-агресора, обмежень немає”, — пояснив Мережко.

Другий аспект — військово-технічний. Війну, яку веде Росія проти України, можна назвати війною на виснаження, продовжив спікер.

“Щоб перемогти в цій війні, необхідно руйнувати військово-логістичну структуру противника. А інакше перемогти буде дуже складно. Тому коли ми спілкуємося з іноземними партнерами, на цьому наголошуємо. Адже іноді ситуація виглядає так, що ми захищаємо себе зі зв’язаними руками. А це тому, що в нас немає достатньої кількості далекобійних ракет, далекобійної артилерії та ракет широкого радіусу дії. Це крайня необхідність для того, щоб перемогти в цій війні, знищуючи, зокрема військову, логістичну структуру противника. Без цього перемогти буде дуже складно”, — наголосив Мережко.

На його думку, серед партнерів України вже відбулося усвідомлення цієї необхідності. Вони про це вже говорять відкрито.

Читайте також: Україна дотримується зобов’язань й завдає ударів по об’єктах у РФ виключно власними засобами — розбір Мусієнка

Нагадаємо, раніше у ЗМІ з’являлася інформація, що Сполучені Штати закликали Київ не завдавати ударів по російських НПЗ та іншій енергетичній інфраструктурі. Там побоювалися, що це може призвести до ще більшої ескалації і викликати глобальне зростання цін на енергоресурси.

Міністр оборони США Ллойд Остін також нещодавно критично висловлювався про атаки на нафтопереробні заводи на території Росії. Як повідомляло агентство Bloomberg, Остін поставив під сумнів їхній вплив на перебіг війни.

Прямий ефір