Що таке геноцид за Конвенцією ООН — пояснює експертка

Катерина Рашевська. Фото: Facebook/caterine.rachevska

Незалежна міжнародна комісія з розслідування порушень в Україні, створена при ООН, заявила, що не має достатніх доказів геноциду в Україні, які підпадають під визначення Конвенції Генасамблеї ООН. Поняття “геноцид” закріплено у Конвенції про попередження геноциду та покарання за нього, яка була розроблена у 1946 році, а у 1948 році був сформований кінцевий текст цієї конвенції. Про це сьогодні, 6 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила експертка Регіонального центру прав людини Катерина Рашевська.

За її словами, там передбачено п’ять елементів цього злочину.

“Насильницька передача дітей з однієї захищеної групи в іншу захищену групу, а також вбивство членів захищеної групи, створення умов, в яких група не може далі розвиватися і це призводить до її зникнення фізичного чи біологічного, також це попередження народження всередині якоїсь із захищених груп”, — сказала Рашевська.

Експертка пояснила, що захищених груп у конвенції прописано лише чотири — національна група, релігійна, расова та етнічна.

У конвенції все розписано дуже суворо і, може, тому комісія не знайшла елементів злочину геноциду в Україні, підкреслила експерт. Рашевська додала, що важливо звертати увагу на звіти ООН, і комісія ще працюватиме до квітня — у кінцевому звіті можуть бути інші кваліфікації та елементи геноциду в Україні.

“За кілька днів до цієї заяви я читала їх останній звіт, і там відображено всі злочини, які Російська Федерація скоїла до початку 2023 року. І там вже є дуже рішучі заяви, і вони набагато рішучіші, ніж те, що ми почули 4 вересня”, — сказала Рашевська.

Читайте також: Три варіанти спецтрибуналу для РФ: Україна із союзниками шукають спільне рішення (ВІДЕО)

Прямий ефір