У середу, 11 січня, міжвідомча комісія, до якої входять представники різних українських відомств, проведе перше засідання. Вона має закінчити свою роботу з вивчення коректності всіх форм використання релігійними організаціями, що перебувають у Києво-Печерській Лаврі, власності, що належить державі, та юридичного підґрунтя укладення договору. За результатами роботи цієї комісії будуть ухвалюватися відповідні висновки. Про це сьогодні, 10 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.
Він підкреслив, що все відбувається чітко в законодавчому полі.
“По-перше, Верхня Лавра так звана, а це саме трапезна церква і Успенський собор перебували не в оренді, а в тимчасовому користуванні Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП). Це тимчасове користування закінчилося 31 грудня. Відповідно, було ухвалено рішення про те, що надалі продовження такої угоди не буде між заповідником Києво-Печерської Лаври, до якого я хотів би наголосити, що належить уся власність лаври. Це державна власність, як верхні, так і нижні лаври, але в різних, скажімо так, юридичних взаємовідносинах. Тому після того, як ця угода про тимчасове користування закінчилася, була створена спільна комісія між заповідником, представниками Міністерства, юристами і представниками УПЦ МП, яка підписала акт приймання-передачі”, — розповів Ткаченко.
Міністр акцентував, що це також важлива юридична складова, після чого заповідник за згодою Мінкульту дав добро на проведення різдвяної служби Православної церкви України.
“Це тимчасова домовленість на той час, коли, власне, служба відбувалася. Тому те, що стосується нижніх лавр, там є договір, який підписаний був у 2013 році за часів Януковича між УПЦ МП і українським урядом про так зване безстрокове використання Нижньої Лаври”, — додав він.
Також глава Мінкульту прокоментував долю так званого поселення на території Лаври.
“Наскільки я пам’ятаю, там розташований навчальний заклад УПЦ МП. Там є монахи. Але, власне кажучи, після засідання міжвідомчої комісії за результатами того, що вона зможе вивчити, і будуть ухвалюватися відповідні рішення”, — підсумував Олександр Ткаченко.
Читайте також: Храми УПЦ під увагою СБУ: що спецслужба знаходить у церкві, керованій із Москви (ВІДЕО)
Нагадаємо, раніше Ткаченко повідомив, що цього тижня збереться міжвідомча комісія, щоб з’ясувати, як релігійні організації використовують державне майно, зокрема в Києво-Печерській Лаврі.