Ще більше пропаганди: як Кремль виправдовує тотальну цензуру в країні (ВІДЕО)

Російська пропаганда. Фото: gettyimages.com

Прессекретар Путіна Пєсков заявив, що після початку повномасштабного вторгнення в Україну Росія увійшла в період так званого “гострого запалення”, яке потребує запровадження нових обмежень свободи інформації. 2022 року в РФ фактично запровадили військову цензуру: Адміністративний та Кримінальний кодекси доповнили статтями про так звану “дискредитацію російської армії” та військові “фейки”. А Роскомнагляд заблокував доступ до сотень тисяч ресурсів за поширення нібито недостовірної інформації про війну Росії проти України, повідомляє FREEДОМ.

У росіян надлишок свободи слова, вважають у Кремлі. Пєсков пояснив: цензура в Росії потрібна, а коли війна закінчиться, то свобода слова нібито повернеться. У російських в’язницях чимало людей, котрі за слово “війна” отримали реальні терміни. На російській новомові її слід називати “СВО”. Але Пєскову можна.

“У стані війни, в якому ми перебуваємо, обмеження виправдані, як і цензура виправдана, що гріха таїти. Ми у стані війни”, — цитує Пєскова The Mosсow Times.

В інтерв’ю монгольській газеті “Оноодор” 2 вересня Путін розповів, що у Росії ЗМІ вільні. А влада з ними нібито конструктивно взаємодіє. Про рівень цього “конструктиву” можна судити за світовим рейтингом свободи інформації The Global Expression Report. У 2021 році Росія перебувала в цьому списку на 113-му місці зі 161. У 2024-му спустилася на 148-е. Тепер вона сусідить з Екваторіальною Гвінеєю, Катаром, Іраном і Таджикистаном.

“Влітку 2023 Роскомнагляд звітував про блокування доступу до 206 тис. ресурсів з “недостовірною інформацією” про війну, “дискредитацією” російської армії, а також закликами до несанкціонованих акцій. З лютого 2022 року відомство заблокувало доступ до сайтів “Эха Москвы”, “Дождя”, “Сноба”, “Собеседника”, “Медузы”, “Радіо Свобода”, TJ, The Bell, The Moscow Times та десятків інших ЗМІ”, — повідомляє The Mosсow Times.

Журналістику в Росії остаточно замінила пропаганда. А центральним полігоном для “промивання мозку” стала школа. Згідно з підрахунками видання “Агентство”, російські навчальні заклади в цьому навчальному році витратять на пропаганду не менше 1,3 тис. навчальних годин з 11 тисяч. Це у 3,5 рази більше, ніж торік. Крім так званих “Разговоров о важном”, на нову дисципліну “Семьеведение” виділять 34 години, а на суспільствознавство, на якому дітям навіюють цінності так званого “русского мира”, — 272 години.

“Мета проста. За диктатури потрібна повна підтримка диктатора, обожнювання, скидання руки вгору, коли диктатор наближається, і цей стан близький до божевілля. Якщо вдома та в школі щиро вірять у те, що відбувається, в цей жах і кошмар, то дитина може цим заразитися практично на все життя. Якщо ж це, що називається, “відбування номера”, зокрема вчителями — адже багато вчителів особливо цим не займаються, сказали на класній годині сказати, пробубоніли і все, — тоді це інше”, — коментує політична аналітикиня, головна редакторка порталу After Еmpire Ольга Курносова.

Пропаганда війни має бути навіть на уроках фізкультури. Методичка Мінпросвіти наказує школярам, які займаються боротьбою, вчитися виявляти “почуття гордості за свою Батьківщину через значущість самбо та подвиги самбістів у період воєнних дій”. З першого вересня у російських школах замість ОБЖ викладатимуть “Основи безпеки та захисту Батьківщини”. А вчителями стануть демобілізовані російські військові. Такі, наприклад, як 51-річний Андрій Шинягін. У 2017 році його засудили до чотирьох років колонії загального режиму за статтею про незаконне позбавлення волі.

“Згідно з опублікованим на сайті Мосміськсуду вироком, Шинягін і троє його спільників обманом заманювали молодих жінок у квартиру. Там, представляючись співробітниками Служби зовнішньої розвідки (СЗР), вони їх били, роздягали, заковували у наручники, утримували годинами, підкидали наркотики та знімали все це на відео. Після вимагали у жінок гроші, погрожуючи передати рідним та силовикам зняте відео. У вироку йдеться про сімох потерпілих”, — повідомляє видання “Агентство”.

2022-го Шинягін воював проти України. А тепер навчатиме російських школярів. Таких злочинців, як він, готують до викладання у спеціально створеному на базі Державного університету освіти Центрі військово-патріотичного виховання “Вершина”.

Читайте також: Пропаганда війни в російських школах захоплює нові сфери: чому навчають дітей (ВІДЕО)

Нагадаємо, директор Інституту стратегічних досліджень і безпеки, доктор філософії з політичних наук Павло Лисянський розповів, що останнім часом на окупованих Росією територіях України збільшилась кількість дітей, яких окупаційна влада забирає з родин і відправляє в дитячі будинки для “потрібного” виховання.

Прямий ефір