Сеул вбачає у контактах РФ і Північної Кореї серйозну загрозу для регіону — подробиці (ВІДЕО)

Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль. Фото: ap.org

Ядерні та ракетні розробки Північної Кореї становлять екзистенційну загрозу для Індо-Тихоокеанського регіону. Про це заявив президент Південної Кореї Юн Сок Йоль на саміті Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН) в Джакарті. У ньому взяли участь лідери 10 країн-членів Асоціації, а також очільники і представники Південної Кореї, США, Японії, Китаю, Росії, Індії, Австралії та Нової Зеландії. Президент Південної Кореї звернувся до всіх держав-членів ООН із закликом виконувати санкційні резолюції Ради безпеки щодо КНДР. Більше деталей — у матеріалі FREEДОМ.

Тристороння співпраця між Південною Кореєю, США і Японією зміцнюватиметься, якщо загрози з боку Північної Кореї наростатимуть, заявив лідер Південної Кореї.

“Структура тристоронньої співпраці між Південною Кореєю, США і Японією ставатиме дедалі міцнішою в міру посилення провокацій і погроз з боку Північної Кореї. Така структура тристоронньої співпраці знизить ризик провокацій з боку Північної Кореї і ще більше зміцнить нашу безпеку”, — наголосив Юн Сок Йоль.

Під час виступу на зустрічі Східноазійського саміту в Джакарті Юн Сок Йоль звернувся до лідерів країн-членів ООН з вимогою припинити будь-які спроби військового співробітництва з Північною Кореєю. Особливо в тому, що стосується фінансування ядерних і ракетних розробок.

“Відповідальність постійних членів Ради безпеки, які ухвалили ці резолюції, можна сказати, важча”, — заявив президент Південної Кореї.

Очевидно, що ці слова президент Південної Кореї адресував насамперед російській і китайській делегаціям на саміті АСЕАН. Росія і Китай не проявляють активності в питанні застосування санкцій проти КНДР.

Тим більш актуальним є висловлювання Юн Сок Йоля у зв’язку із запланованою найближчими днями зустріччю Путіна і Кім Чен Ина.

У Білому домі заявили, що лідери двох країн активно ведуть перемовини щодо постачання Росії озброєння з Північної Кореї.

За словами координатора зі стратегічних комунікацій у Раді нацбезпеки Білого дому Джона Кірбі, міністр оборони Росії Сергій Шойгу під час нещодавнього візиту до Північної Кореї намагався переконати Пхеньян продати Росії артилерійські боєприпаси.

“Передбачається, що Росія може потребувати 122-мм і 152-мм снарядів, оскільки її запаси вичерпуються, однак визначити повний артилерійський арсенал Північної Кореї нелегко, з огляду на її потайний характер… Ми закликаємо КНДР припинити переговори з Росією про постачання зброї та дотримуватися взятих Пхеньяном публічних зобов’язань не постачати й не продавати зброю Росії”, — сказав Кірбі.

У Білому домі стурбовані й тим, що в разі такої угоди Пхеньян може отримати від Москви технології для супутників і підводних атомних човнів.

Як пише The New York Times, зустріч Кіма та Путіна може відбутися у Владивостоці. Наприкінці серпня туди вже вирушила група північнокорейських чиновників. Серед них — працівники служби безпеки, які займаються протоколом, пов’язаним із поїздками керівництва країни.

“Одне з питань, яке може виникнути у зв’язку з такою угодою, полягає в тому, наскільки північнокорейська допомога зможе просунути воєнні дії Росії. У Північної Кореї може бути великий надлишок боєприпасів, оскільки вона не вела війни з часів перемир’я в Кореї в 1953 році. А оскільки озброєння КНДР значною мірою базується на радянських системах, північнокорейські боєприпаси цілком сумісні з російським арсеналом”, — наголосив Лі Бьон Чхоль, експерт з Північної Кореї з Інституту далекосхідних досліджень Університету Кьоннам у Сеулі в інтерв’ю The New York Times.

У Вашингтоні та Сеулі стурбовані можливим розширенням військового партнерства Росії та КНДР. На думку аналітиків, угода між Пхеньяном і Москвою може призвести до подальшого зростання напруженості на Корейському півострові.

Читайте також: РФ шукає додаткові засоби для вбивства громадян України, але допомога Північної Кореї принципово не позначиться на перебігу війни, — Подоляк

Як повідомлялося раніше, лідер Північної Кореї Кім Чен Ин готовий укласти з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним угоду про постачання зброї.

Читайте також: Північна Корея — перспективна для Росії країна, яка може розв’язати проблему з дефіцитом боєприпасів і техніки, — Коваленко

Прямий ефір