Село для вісьмох: як живе та підтримує зв’язок із зовнішнім світом Макіївка у Луганській області (ВІДЕО)

Село Макіївка. Скріншот: uatv.ua

За кілометр від лінії фронту та під постійними обстрілами мешкають вісім жителів села Макіївка Луганської області. Щотижня поліція привозить сюди гуманітарну допомогу та намагається умовити людей евакуюватися, повідомляє FREEДОМ.

Дорога до деоккупованих сіл Луганської області складна. Вона прострілюється противником. За Макіївкою ідуть бойові дії, але в самому селі залишаються мирні жителі. Їм щотижня, ризикуючи життям, привозять гуманітарну допомогу поліцейські.

“Ми приїжджаємо сюди раз на тиждень, привезли сьогодні гуманітарні набори, будівельні набори, хліб, розгорнули Starlink, дали можливість мешканцям зателефонувати раз на тиждень родичам, близьким, повідомити ситуацію. На сьогодні ситуація тут складна, обстріли, я б навіть так сказав: щодня, щогодини люди перебувають у небезпеці. Багато руйнувань, багато у нас роботи. Проводитимемо огляди місця подій, фіксуватимемо всі ці злочини, які йдуть з боку Російської Федерації”, — каже заступник начальника Управління превентивної діяльності Головного управління Нацполіції в Луганській області Сергій Васильченко.

Місцевий житель Олексій показує наслідки удару по селу російською керованою ракетою та розповідає, що обстрілів побільшало.

“Бойові дії стали сильнішими. В останні дні — так взагалі. Начебто і військових немає, а все розносять”, — каже Олексій.

У селі чоловік залишається разом із матір’ю. Пояснює, що мають велике господарство: кілька десятків корів і кози. Кидати тварин не хочуть, попри постійні обстріли.

“Годуємо, напуваємо, поганяємо. Роботи — до вечора: ледве в хату заповзаємо. Особливо я, адже бабуся вже”, — каже мешканка Макіївки Олена.

Вона додає, що вірить у перемогу України, інакше не залишилася б у селі.

“Якби не вірили, ми б тут не сиділи! Це наша земля! Я тут народилася. На цвинтарі — мої батьки, прадід, прабабуся, наш рід. Моя худоба ходить, це ж члени нашої родини. Собака, відпустили, щоб не вбило. Вона, бідолаха, перелякана, контужена. Як кинути, як кинути?” — каже Олена.

Ще один місцевий житель вантажить на велосипед гуманітарну допомогу, яку привезла поліція. Сам на нього не сідає: їздити важко через поранення ноги. Дістав його під час обстрілу.

“Був у домі, ховався, упав, відчуваю, що пройшло по нозі. Але уламки — гарячі, збирав на дворі. Перебило все, курей, що було… Як завжди”, — розповідає житель Макіївки Олексій.

Чоловік зізнається, через обстріли, що посилилися, вже зібрав сумку для евакуації: речі на перший час, документи, їжу.

“Спиш одягнений. Лягаєш, встаєш одягнений, зашнурований”, — каже він.

Тим часом, роздавши гуманітарну допомогу та зафіксувавши наслідки атак російської армії, поліцейські їдуть. Кажуть, що ніхто із місцевих виїхати не погодився. Але жителів у Макіївці стає дедалі менше: минулого літа було 35 людей, зараз лишається вісім. Поліцейські не втрачають надію наступного свого приїзду в село евакуювати когось із тих, хто залишився, в безпечніше місце.

Нагадаємо, Макіївка та низка інших сіл Луганської області були звільнені Збройними силами України у 2022 році. Поряд із населеними пунктами продовжуються бойові дії. Взимку в деокупованих населених пунктах області мешкало менше ніж сто осіб.

Прямий ефір