Санкції США завдали нищівного удару по Московській біржі — подробиці (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: РІА Новости

Мінфін США ввів обмеження щодо Московської біржі та інших російських фінустанов. У результаті — акції Мосбіржі впали. Деякі громадяни Росії не можуть отримати доступ до своїх рахунків. Як пише Bild, ці проблеми підривають довіру росіян до банків. Експерти кажуть, що в Росії можлива банківська паніка, коли клієнти почнуть масово виводити гроші з рахунків, інформує FREEДOM.

Московська біржа припинила розрахунки в доларах і євро. У російському Центробанку заявили — угоди з доларом США та євро тепер будуть здійснюватися на позабіржовому ринку. Після таких новин до обмінників вишикувалися черги.

“На відкритті торгів 13 червня акції Мосбіржі впали на 16%, але потім падіння сповільнилося до 7%. Індекс Мосбіржі також упав на початку торгів — на 1,8%, але потім відіграв падіння до 1,4%. Різниця в цінах продажу і купівлі євро та долара в обмінниках зросла до ранку 13 червня”, — з публікації Telegram-каналу “Важливі історії”.

Під нові санкції США також потрапили Національний розрахунковий депозитарій — центральний депозитарій цінних паперів у Росії, Національний кліринговий центр, “Промсвязьбанк”, “Внєшекономбанк”, “Сбербанк России”, “ВТБ Банк” і “ВТБ Капітал Холдинг”, а також їхні закордонні представництва.  А ще — страхові компанії “Согаз” і “Російська національна перестрахувальна компанія”. Під обмеження потрапили й партнери Москви — китайські компанії, що продають напівпровідникові чіпи в Російську Федерацію, і більше ніж 300 фізичних та юридичних осіб у Росії, Європі, Азії та Африці. Крім того, у Федерації тепер не зможуть користуватися американським програмним забезпеченням і послугами у сфері IT.

“Вторинні санкції, спрямовані проти організацій, що ведуть бізнес із російськими компаніями або фізичними особами, які перебувають під обмеженнями, тепер застосовні не тільки до організацій, які працюють із російською оборонною промисловістю, а й до тих, хто працює з будь-яким російським підприємством або фізичною особою, які потрапили під санкції, зокрема й до найбільших банків країни”, — йдеться в публікації видання The Washington Post.

Економісти впевнені, що нові обмеження суттєво вплинуть на вартість ведення бізнесу. Крім того, варто очікувати й зростання інфляції.

“Не дивлячись на те, що курс був до цього в межах 90 рублів за один долар, ось відбулося таке різке подорожчання долара. У деяких випадках доходило до 200 рублів. Зрозуміло, що ні долар, ні євро більше не будуть торгуватися звичним способом, як це було раніше в Росії. Коли це відбувається, це мало того що абсолютно серйозний удар по бізнесу і по самосвідомості підприємців із РФ, але це і відхід назад у 90-ті. До того ж у найогиднішу таку частину 90-х”, — прокоментував економіст, колишній радник президента України Олег Устенко.

Завдання союзників України — перекрити Москві будь-які лазівки для обходу санкцій. У зв’язку з цим Вашингтон готується запровадити нові заходи щодо посилення експортного контролю.

“Ми збираємося продовжувати збільшувати витрати російської військової машини, і цього тижня ми оголосимо про новий ефективний набір санкцій і дій з експортного контролю. Ці дії відповідатимуть зобов’язанням, які взяли на себе лідери країн “Групи семи”. Вони будуть націлені на організації та мережі, які допомагають Росії купувати те, що їй потрібно для війни”, — цитує координатора зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джона Кірбі видання “Голос Америки”.

Тепер орієнтиром для учасників ринку в Росії стане біржовий курс юань-рубль, повідомив Центробанк. Російська Федерація у найближчій перспективі стане придатком китайської економіки — впевнені експерти.

“Проблема полягає в тому, що не тільки населення орієнтується на долар, а й російський уряд. Я нагадаю, що податок на видобуток корисних копалин, експортні мита, середньорічна ціна нафти, що закладається в бюджет, — усе це розраховується в доларах. Якщо, наприклад, з наступного року юань у всіх офіційних сферах замінить долар, вийде ще гірше. Це буде абсолютним і остаточним визнанням того, що Росія втратила свій суверенітет, про який так багато говорили на Петербурзькому форумі, й перетворилася на придаток китайської економіки”, — пояснив фінансовий аналітик Максим Блант в інтерв’ю виданню The Insider.

У травні 2024 року, за даними Центрального банку Росії, частка юаня в торгах Мосбіржі становила 54%.

Читайте також: Правова рамка для конфіскації всіх заморожених активів РФ з’явиться тільки внаслідок політичної волі Заходу, — Божко

Нагадаємо, Велика Британія слідом за США суттєво оновила російський санкційний список. Країна також ввела обмеження щодо Московської біржі, Національного клірингового центру та Національного розрахункового депозитарію РФ.

Прямий ефір