Федеральне агентство повітряного транспорту (Росавіація) призупинила експлуатацію майже 40 цивільних вертольотів, випущених Казанським заводом. Про це йдеться в директивах, опублікованих на сайті підприємства. Рішення пов’язане з тим, що під час їхнього виробництва використовували контрафактні запчастини, зокрема прокладки паливної системи, що створює загрозу відключення двигуна в польоті, інформує FREEДОМ.
Пасажирський Boeing 737 російської авіакомпанії S7 екстрено здійснив посадку в Новосибірську 8 грудня. Літак вилетів до Москви з Новосибірська о 6:20, і вже під час зльоту — виникли проблеми з двигунами. На борту перебувало 176 осіб.
Це друга авіапригода в Росії за останні два дні, і десята за грудень.
Так, 7 грудня проблеми з двигуном виникли у вантажного “Ту-204”, 5 грудня — відмовила система управління керма в Ан-12, а 1 грудня вийшли з ладу відразу три літаки.
Кількість аварійних і позаштатних ситуацій із повітряними суднами в Росії, зокрема, цивільними, зросла після повномасштабного вторгнення в Україну і дії відповідних санкцій.
95% усіх рейсів російських авіакомпаній припадають саме на літаки іноземних гігантів — ті, які країна-агресор відмовилася повернути власникам, згідно з умовами лізингу, або ж просто вкрала.
“З тих літаків, які вони вкрали, до теперішнього часу вже близько 30% вийшли з ладу. Приміром, у компанії “Аерофлот” є до 200 літаків, і вже 50 із них не виконують польоти. Загалом, стан авіації тільки погіршується, тому що діють санкції. Звісно, є недоліки в цих санкціях, але, наприклад, ремонт, який раніше виконували за тиждень чи два, сьогодні триває 4 чи 5 місяців, а то й півроку”, — зазначив авіаційний експерт Василь Шевченко.
Європейські та американські компанії не проводять технічне обслуговування лайнерів і не постачають до Росії запчастини. У всіх центрів обслуговування авіаційної техніки в Росії відкликано ліцензії — тобто будь-який ремонт літака, проведений на території країни-агресора, нелегальний.
Після перереєстрації бортів у російському реєстрі повітряних суден їх не страхують, а без страховки вилітати за кордон заборонено.
Крім того, Росія відрізана від програмного забезпечення SITA — його можна порівняти з повітряно-транспортним інтернетом, а російських льотчиків більше не навчають на західних тренажерах і симуляторах.
Західні санкції зробили цивільну авіацію Росії безперспективною і небезпечною. Усе, що залишається росіянам — приховувати дефекти техніки і ремонтувати літаки несертифікованими деталями.
“Вони отримують якісь контрафактні деталі, ще якісь деталі, умовно, зроблені на 3D-принтері, — ними замінюють реальні сертифіковані деталі. Роблять ремонт у підсанкційному Ірані, можливо, у Туреччині роблять якийсь ремонт або Казахстані, і через них отримують якісь запчастини, але вічно так тривати не може. Ще рік чи два і потім — посипляться”, — наголосив авіаційний експерт, провідний науковий співробітник Державного музею авіації ім. Антонова Валерій Романенко.
Ще одне джерело запчастин — це деталі інших бортів, що вже вийшли з ладу. Таку систему називають технологічним канібалізмом.
“На урядовому рівні прийнято рішення, визнано законним канібалізм. Тобто ті літаки, які вже не можуть працювати, їх розукомплектовують, забирають запчастини і встановлюють на інші, але і їх теж не вистачає. І це урядове рішення! Наслідком стали жорсткі порушення безпеки польотів”, — акцентував Василь Шевченко.
За даними Мережі авіаційної безпеки ASN, останні 23 роки Росія посідає перше місце у світі за кількістю жертв унаслідок авіакатастроф. Причому з великим відривом від інших країн у цьому списку.
Читайте також: Аварійні посадки, брак запчастин і “авіаційний канібалізм”: про проблеми російських літаків говоримо з експертами