Під санкційний тиск можуть потрапити ще багато галузей країни-агресора Росії. Введення санкцій країнами Заходу триватиме і посилюватиметься. Один із дуже важливих розділів у санкційній політиці — зупинити постачання продукції, що використовується військово-промисловим комплексом РФ. Про це сьогодні, 17 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив доктор економічних наук, професор, заслужений економіст України Олексій Плотніков.
За його словами, які сфери і що потрапить до наступних списків санкцій, залежатиме від того, як відбувається війна, з якою успішністю, як поводитиметься країна-агресор, які будуть успіхи у Збройних сил України.
“Тобто це не тільки, скажімо, з точки зору санкцій, з точки зору того, що ми вводимо санкції, а результати війни нас не цікавлять. Ні, звісно, і насамперед нам, і європейським країнам, і Сполученим Штатам, і, в принципі, усьому розвиненому світу цікаво, коли ж війна припиниться, коли ж буде зупинений агресор, коли його буде відкинуто і все інше. Тому я думаю, що санкції триватимуть, якщо триватиме війна, вони будуть збережені, навіть якщо війна припиниться”, — сказав Плотніков.
У перспективі, за словами професора, якщо змоделювати, що те, що відбувається зараз, тягнутиметься, то буде ще запроваджено обмеження щодо користування SWIFT, ще будуть обмеження щодо персоналій. Він нагадав, що і в 12-му пакеті введено додаткові персоналії.
“Я думаю, що сфера дуже багатогранна, можна постійно когось включати в ці персоналії, можна розширювати ці списки, і це буде зроблено. А щодо ще напрямків, над якими можна працювати, це країни, які обходять санкції, це механізм обходження санкцій. Можна вести мову не просто про реекспорт товарів подвійного призначення, а про перелік держав, у яких раптово зросла торгівля з Російською Федерацією, які раптово стали продавати до Росії люксові автомобілі, які у них ніколи не виробляли. І маса інших речей, які можна використовувати для санкцій”, — резюмував Олексій Плотніков.
Нагадаємо, раніше Плотніков заявив, що санкції проти країни-агресора не зупинилися, європейська спільнота не обмежилася першим десятком. Санкції постійно збільшуються, вони коригуються залежно від того, як це відбувається на практиці. Введення санкцій 12-го пакета і заборона на товари подвійного призначення — це удар по військово-промисловому комплексу (ВПК) Росії.