Санкційний режим та ізоляція Росії, нехай навіть не повна, обмежують можливості російської оборонної промисловості. І це говорить про те, що стратегія, про яку заявив президент РФ Володимир Путін, — про можливе затягування війни, — може бути небезпечною для самої Росії. Про це в інтерв’ю телеканалу FREEДОМ заявив політолог Володимир Фесенко.
Тому що, хоч у РФ і багато нафти і газу, інших природних ресурсів, але є проблеми з технологіями і з військовим виробництвом.
“У Росії істерика з цього приводу [новини про постачання важкого озброєння Україні партнерами]. Вони розуміють баланс сил, зокрема військово-технічних ресурсів, змінюється не на користь Росії. Уже помітно, що у них стало гірше з боєприпасами, з важкою технікою, а потенціал України в цьому плані посилюється. В України теж є проблеми з боєприпасами, Захід не був готовий до цієї війни, але загальний баланс не на користь Росії, звідси така істерика російських пропагандистів, погрози. Але це риторика, а реально вони бояться”, — каже Фесенко.
На думку політолога, в Росії думають, що ж протиставляти західному озброєнню.
“Ось епізод, коли Путін наїхав на керівника російської промисловості на нещодавній онлайннараді. У Росії на це звернули увагу. А проблема в тому, що, з одного боку, начебто російський оборонпром, як вони кажуть, працює в три зміни, вони намагаються збільшити виробництво найрізноманітнішої зброї. Бронетехніка часто ще радянська. І колишній російський президент Медведєв закотив істерику, що, мовляв “бачите, українці разом зі своїми союзниками модернізують ще радянські танки, ще Т-72. А ми чому не модернізуємо? Нам теж потрібно!””, — сказав Фесенко.
Усе це, за його словами, — свідчення того, що росіяни намагаються налагодити оборонне виробництво, але їм бракує і снарядів, бракує вже ракет, і є дефіцит за низкою видів зброї.
“І тут позначається ефект санкцій, особливо технологічних санкцій. Тому що санкційний режим послаблює оборонний потенціал Росії саме в плані виробництва нової сучасної зброї. У них, зокрема, проблеми з авіацією, на що і Путін уже звертає увагу. Тож вони намагаються посилити військове виробництво, розширити його”, — підсумував Володимир Фесенко.
Читайте також: Путіну перемоги не потрібні, він готовий тягнути війну, — Матвєєв
Нагадаємо, Євросоюз готує вже 10 пакет антиросійських санкцій. Про це повідомила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн на економічному форумі в Давосі. Вона зазначила, що ЄС запровадив найдієвіші санкції проти РФ за всю історію, внаслідок яких російська економіка зіткнулася з десятиліттями регресії, а її промисловість залишилася без сучасних критичних технологій. За словами експерта енергетичного ринку Геннадія Рябцева, вже цьогоріч Кремлю доведеться глибоко занурювати руки у Фонд національного добробуту, який у Російській Федерації створювали протягом десятиліть.
Читайте також: Путін розпалює війну заявами про необхідність боротися з НАТО, — військовий експерт