Тритони, вужі, жаби, ондатри й навіть олені. Тварин, які постраждали від підриву росіянами дамби на Каховській гідроелектростанції (ГЕС), уже кілька тижнів рятують на Одещині. Їх буквально змило потоком води після російського теракту, і вони можуть тижнями дрейфувати в морі на островах зі сміття до того, як їх приб’є до берега, інформує FREEДОМ.
Жителям Одеської області вдалося врятувати самицю оленя, яку прибило до берега на острові з очерету, який дрейфував у морі.
“Вона вибралася на камінь. Залишилися сліди й чітко видно, як вона вибралася на берег і побігла в одеський степ”, — розповіли місцеві жителі, які брали участь у порятунку парнокопитної.
Уже в степу налякану тварину спіймали та передали до Одеського зоопарку. Там мешканку херсонських лісів оглянули, надали допомогу та поселили до родичів.
“Вона була довгий час без прісної води, без їжі й дуже сильно налякана. Вона вміє, звісно, плавати, але море — це далеко не її середовище проживання”, — зазначив директор одеського зоопарку Ігор Бєляков.
Врятована з херсонської області самиця оленя, яка 5 днів провела у відкритому морі, зараз дуже налякана. Вона рідко виходить до людей і більшу частину часу живе в будиночку
Зі ссавців, окрім самиці оленя, одеський зоопарк уже прийняв ондатр і цуценят єнотоподібного собаки. Вимушену подорож тварини перенесли стійко, попри проведені кілька днів у солоному морі. Ондатри встигли навіть відновитися в зоопарку і повернутися в дику природу.
“Вісім ондатр нам принесли. Ми їх перетримали й випустили в прісну водойму за містом, тому що вони почувалися нормально. Це ті тварини, яких можна вже повернути в природу, при цьому в нашому ж регіоні”, — додав Бєляков.
Загалом в одеському зоопарку врятували та прихистили понад 200 різних тварин. Основна кількість — це маленькі рептилії: вужі, червонокнижні тритони, річкові жаби. А також черепахи.
“Тритони й жаби, які прибували в перші дні в морській воді, з ними все було чудово. А ось ті, які в останні дні були знайдені, були більш мляві. У них відбулося відшарування луски, верхнього епітелію”, — розповів Бєляков.
Більшість рептилій після перетримки випустять у природу на територію національних парків, де вони зможуть жити й розмножуватися. Але, за словами директора одеського зоопарку, врятуватися вдалося лише малій частині багатого тваринного світу підтоплених районів Херсонської області. Більшість фауни, яку зірвала з місць проживання велика вода, на жаль, загинула.
Читайте також: Повертатися більше нема куди: жителі Херсона поділилися, як рятувалися після підриву Каховської ГЕС (ВІДЕО)