Саміт “Великої сімки” став для України політичним проривом, — Фесенко підбив підсумки

Лідери країн G7 і Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Особиста участь президента України Володимира Зеленського в саміті G7 (“Великої сімки”) в Хіросімі (Японія) і рішення, які там було ухвалено, по-перше, повністю відповідають інтересам України, по-друге, вони стали проривними і заклали фундамент забезпечення інтересів України на найближчий рік. Таку думку сьогодні, 23 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог Володимир Фесенко.

Він зазначив, що цей саміт сам по собі був значущим для України, як і торішній, тому що українське питання, питання відбиття російської агресії проти України було одним із головних на заході. Тому що це — ключове питання всієї міжнародної безпеки.

“І торік ухвалювалися важливі рішення для нас, але цьогоріч саміт “Великої сімки” став для нас серйозним політичним проривом. Насамперед це стосується рішення щодо надання Україні сучасних винищувачів F-16. До того ж тут двоякий результат: з одного боку, це те, чого Україна домагалася вже близько пів року. І ось саме на цьому саміті рішення було озвучено. Одночасно це — сигнал Росії, що якщо Росія продовжуватиме війну проти України, намагатиметься ескалювати цю війну, Захід посилюватиме підтримку України. І рішення щодо F-16 — це попередження, по суті справи, російській владі”, — сказав Фесенко.

Політолог додав, що прорив також і в тому, що в цьому саміті президент Зеленський взяв особисту участь.

Фесенко нагадав, що приблизно за тиждень до візиту до Японії Зеленський здійснив важливий, проривний візит країнами Європи — до чотирьох найбільших, найвпливовіших країн-членів G7: Італії, Німеччини, Франції, Великої Британії.

“Там, я думаю, вже закладався фундамент рішень щодо F-16, особливо під час візиту до Великої Британії, та інших питань дуже важливих для нас на перспективу, зокрема, про економічну підтримку України. Але саміт “Великої сімки” став апофеозом. Що важливо — на цьому саміті ухвалювали не тільки рішення щодо подальшої підтримки України країнами “Великої сімки”, окрім цього майданчик саміту використовували для започаткування активного продуктивного діалогу з лідерами країн великого глобального Півдня. Це зустріч із прем’єр-міністром Індії, президентом Південної Кореї. Для нас стратегічно дуже важливим є розвиток відносин з Південною Кореєю, зокрема вивчення її досвіду успішного економічного розвитку в умовах постійної військової небезпеки з півночі. Тут дуже схожа для нас ситуація. Думаю, що є потенціал для зближення й активного розвитку з обох сторін”, — розповів він.

Політолог акцентував, що Індія є одним із лідерів глобального Півдня. І було помітно, наскільки теплою та конструктивною була зустріч прем’єр-міністра Індії та президента України.

“Було помітно, що Індія, яка зберігає активні економічні контакти з Росією, разом із цим засуджує війну проти України й активно виступає за її припинення. Думаю, під час цієї зустрічі було закладено фундамент для подальшого активного розвитку двосторонніх як політичних, так і економічних відносин між двома країнами”, — висловився Фесенко.

Під час цього саміту була ціла низка й інших дуже важливих зустрічей, резюмував політолог.

Читайте також: Посилення підтримки України та зустрічі з лідерами азійських країн — підсумки візиту Зеленського на саміт G7 в огляді експертів

Нагадаємо, раніше Фесенко заявив, що Україна почала обігравати Росію не тільки на полі бою, але й на дипломатичному фронті. Президент Зеленський починає грати на тому полі, де Росія нібито домінувала.

Прямий ефір