Україна потребує не тільки військової допомоги союзників, а й фінансово-економічної. І головне — щоб ця допомога була регулярною, без затримок. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков.
Він нагадав, що президент Володимир Зеленський, міністр оборони США Ллойд Остін та інші учасники “Рамштайну-21” окреслили пріоритети сьогодення для України — системи протиповітряної оборони та далекобійна артилерія.
Але разом із пакетом військової підтримки також важливими є фінансово-економічна, гуманітарна та політико-дипломатична підтримка.
“Так, безумовно, зброя. Але важлива ще й фінансова підтримка бюджету України, важливі й гуманітарні програми, які сьогодні проводять для України низка скандинавських країн, Південна Корея, Японія та інші держави. А також для нас важливий дипломатичний фронт, дипломатична підтримка. Про ці три напрямки підтримки якось менше говорять на тлі “Рамштайна” і на тлі пакетів військової допомоги. Але це теж дуже важливо з огляду на те, що ми активно готуємося до саміту миру у Швейцарії, який буде проводитися в червні. І Росія вже розробила план зриву і блокування цього саміту”, — зазначив Пашков.
І особливо важлива регулярність надання всіх видів допомоги.
“І рішення “Рамштайну-21″, і нещодавнє підписання президентом США пакета допомоги Україні так чи інакше порушує питання щодо сталості фінансово-економічної підтримки України, задоволення нагальних потреб на фронті та у сфері безпеки загалом. Саме регулярність допомоги є головним пріоритетом”, — резюмував експерт.
Читайте також: “Рамштайн” перейде під контроль НАТО: еволюцію формату допомоги Україні проаналізував Жовтенко
Нагадаємо, 21-е засідання “Рамштайн” відбулося 26 квітня. Ключовим пріоритетом засідання стало питання надання Україні додаткових засобів ППО. Також США оголосили про виділення рекордного пакета допомоги на 6 млрд дол.