Рютте — саме той лідер, який потрібен НАТО під час великих викликів, — Левченко

Марк Рютте. Фото: uatv.ua

Наступним генеральним секретарем НАТО, найімовірніше, стане прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте. Його суперник, президент Румунії Клаус Йоганніс, заявив, що знімає свою кандидатуру. Кандидатуру Рютте затвердили всі 32 члени блоку, проте офіційне схвалення буде отримано на саміті НАТО у Вашингтоні в липні. Очікується, що з обранням нового генсека підтримка України посилиться. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав дипломат, надзвичайний і повноважний посол України в Республіці Хорватія, Боснії і Герцеговині (2010-2017 рр.) Олександр Левченко.

Він нагадав, що Нідерланди — одна з країн, яка найактивніше надає допомогу Україні.

“Рютте був у Києві, відвідував Бучу, Ірпінь. Він добре розбирається в тому, що тут відбувається. Його оцінки російської агресії ми чули не раз. Зокрема, говорив він і про небезпеку російського вторгнення в низку країн-членів Альянсу. Насамперед, під ймовірною загрозою можуть опинитися держави Балтії і, можливо, навіть Польща, у певному сенсі, можливо, і Фінляндія”, — сказав Левченко.

Очікується, що позиція генерального секретаря посилиться щодо підтримки України, зазначив дипломат.

“Раніше нинішній генсек НАТО Столтенберг говорив про те, що Альянс збирається виділяти Києву близько 100 млрд дол. на п’ять років, потім сказав, що спрямують 40 млрд дол. і потрібно цю планку тримати. Але річ у тім, що 40 млрд дол. у 2022 році — це одна справа, а 40 млрд дол. у 2024 році — інша. До допомоги країні-агресору наповну долучилися Іран і Північна Корея. Тому і НАТО має збільшувати допомогу Україні, враховуючи північнокорейський та іранський фактор”, — сказав гість ефіру.

Він допускає, що цю поправку на ситуацію зробить Рютте.

“Перемога має багатогранний характер — військово-технічний, фінансовий. Потрібно сказати, що НАТО допомагає Україні і у відбитті інформаційних атак Росії. Тому очікування позитивні. Усі очікують, що Марк Рютте стане генсеком. І це саме той лідер, який зараз потрібен Альянсу. У цей час великих викликів, які стоять перед Північною Атлантикою, регіонами Європи та Україною як невід’ємною частиною Європи”, — резюмував Левченко. 

Читайте також: Мир прийде, коли Росія буде згодна з усіма міжнародними принципами, — прем’єр Нідерландів

Нагадаємо, цього року Єнс Столтенберг залишає посаду генсека НАТО. 

Прямий ефір