Риторика Трампа щодо російсько-української війни стала більш реалістичною — оцінка експерта-міжнародника

Дональд Трамп. Фото: ap.org

Новообраний президент США Дональд Трамп більше не розкидатиметься заявами про припинення російсько-української війни протягом 24 годин. Хоча б тому, що з моменту його обрання пройшло “не один раз по 24 години”. Тепер його риторика стала більш реалістичною. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав політолог, експерт-міжнародник Максим Несвітайлов.

“Він [Дональд Трамп] кілька днів тому заявив про те, що вважав, що буде легше цю війну закінчити, ніж виявилося в результаті. Так, він після цього ще робив різні заяви: і про окуповані українські території, і про готовність Путіна вести якийсь діалог. Але загалом, якщо відкинути ті заяви, які він робив під час тривалих виступів <…>, а брати якісь зваженіші, які публікуються в соцмережах або які він заявляє у підготовлених інтерв’ю, з них можна черпати більшою мірою об’єктивну інформацію”, — вважає гість ефіру.

Що стосується загалом зовнішньополітичних очікувань від новообраного американського президента, то, на думку Несвітайлова, дії Трампа відрізняються від його ізоляціоністської риторики. Прикладами цього експерт-міжнародник вважає експансію США на Близькому Сході під час першого терміну Трампа, включаючи ліквідацію іранського генерала Сулеймані, зустрічі з північнокорейським диктатором, передачу Україні “Джавелінів”.

“Так, риторика в нього ізоляціоністська. Але насправді його дії часто відрізняються від того, що він говорить у паблік. Це потрібно також враховувати, виходячи з його минулих дій”, — вважає політолог.

Коментуючи заяви Трампа щодо Канади про переваги, які країна отримала б, ставши “51-м штатом США”, Несвітайлов припустив, що новообраним американським президентом, серед іншого, може рухати образа, оскільки після його перемоги на виборах збільшилася еміграція американців до Канади. Експерт вважає цю риторику, як і заяви з приводу Панамського каналу та Гренландії, дивною та навіть небезпечною, оскільки вона ставить під питання чинні міжнародні домовленості. Він припустив, що Трамп здивує ще багатьма подібними заявами.

“Чи здивують дії, ми дізнаємося лише через місяць”, — підсумував Максим Несвітайлов.

Читайте також: Риторика Трампа після зустрічі з Зеленським у Парижі змінилася — розбір політолога

Нагадаємо, доктор політичних наук Ігор Петренко вважає, що зараз у Дональда Трампа немає конкретного плану щодо закінчення війни Росії проти України. Його мета на даному етапі — усадити сторони за стіл переговорів, а далі, виходячи з позицій України і Росії, він застосовуватиме певні інструменти.

Прямий ефір