“Русскую дружину” створили в окупованому Маріуполі — чим вона займатиметься, розповів Андрющенко

Петро Андрющенко. Скриншот: uatv.ua

У тимчасово окупованому місті Маріуполі Донецької області розпочинає роботу так звана “Русская дружина”. Це націоналістична організація, яка має “захистити” “русских людей” від інших етносів. Насправді “Русская дружина” — це трансформація ультраправого руху. Про це сьогодні, 30 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів радник Маріупольського міського голови Петро Андрющенко.

“З огляду на те, що величезна кількість мігрантів і завезених, нових громадян Росії, які заїхали з території РФ, у вигляді колишніх узбеків, таджиків тощо, певного етносу, і вони створюють велику проблему в місті містянам, насамперед вирішили увійти в історію політики Росії на такій відверто фашистській ноті. Для цього створили “Русскую дружину”, — сказав він.

За словами радника мера, за процесом створення спостерігали давно, кілька місяців, це триває приблизно з пів року.

“Спочатку через соціальні мережі пішло розпалювання національної ворожнечі всередині РФ на прикладі одного міста по маріупольських різних пабліках, і прийшли до створення дружини. Учора вона була створена публічно, привезли якогось американсько-російського бійця, з тих, які в Америці нікому не потрібні, а росіяни платять грошей. Було приблизно 20-30 осіб молоді, юнаків ультраправого спрямування. Але ми розуміємо, завжди в будь-якому суспільстві присутня молодь, якій потрібно вихлюпувати свою негативну енергію. У нормальному суспільстві в Україні їх влаштовують у спортивні секції різного роду, а в Маріуполі вони будуть у фашистській дружині і тепер “захищатимуть”, як вони обіцяють “русских”, як титульну націю, а не як росіян, від інших росіян, які не “русские”, — каже Андрющенко.

До чого це призведе, буде видно найближчим часом. Але це точно — не про безпеку в місті, акцентував він.

“Точно це про публічне побоїще. Точно це про знущання. І, власне, найцікавіше в цій історії, не просто російський фашизм сам по собі, який абсолютно підтримується владою, і підтримка його з точки зору мобілізації. Тому що саме ці “русские дружини” будуть покликані забезпечувати частину мобілізаційних процесів, які відбуватимуться й уже відбуваються, зокрема й у Маріуполі, за рахунок яких цих так званих мігрантів забирають через військкомати, ставлять їх там на військовий облік, і вперед — в Авдіївку, на “м’ясні штурми””, — додав радник мера.

За його інформацією, вже відомо, що по Маріуполю це відбувається тижнів зо два. Зараз це почне відбуватися активніше, тільки за участю і розкручування цієї “русской дружины”.

“І врешті-решт, в апофеозі, це все більша частина великої гри, пов’язаної з виборами Путіна в березні, і це відбувається не тільки в Маріуполі, а по всіх окупованих територіях у тому чи іншому вигляді. Де виникають мігранти, виникають такі “русские дружины”. Це і буде оплот серед певного електорального поля Путіна, серед молоді. Якщо розкладати всі молодіжні рухи, створені за короткий час у самій РФ, які вони тепер експортують на окуповані території, стає зрозуміло, що основою наступної виборчої кампанії Путіна буде все-таки молодь. І зрозуміло, як, що, чому і для чого вони це роблять”, — додав Андрющенко. 

Крім того, за даними радника мера, у тимчасово окупованому місті та районах росіянами посилено репресивні заходи, а також відбуваються зачистки місцевого населення.

Читайте також: Побутовий криміналітет панує на вулицях окупованого Маріуполя, ситуація з мігрантами неконтрольована, — Андрющенко

Як повідомлялося раніше, в окупованому Маріуполі активно працює партизанський рух. У жовтні там за дивних обставин ліквідували кілька десятків російських окупантів. “Загадкові вбивства” — так їх охрестили росіяни. У Маріуполі окупантів десятками труять і розстрілюють невідомі прямо в казармах, про що регулярно повідомляють російські Telegram-канали.

Прямий ефір