РПЦ легітимізує війну Росії проти України — аналіз релігієзнавиці

Ірина Богачевська. Фото: un-sci.com

Мілітаризація російського суспільства проводиться не перший рік. Свою роль у цьому відіграє і Російська православна церква (РПЦ), яка монополізує світове православ’я. Про це сьогодні, 3 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила докторка філософських наук, професорка, релігієзнавиця Ірина Богачевська.

За її словами, у Росії є прагнення диктувати свою волю з позиції сили й на міжнародній арені, і у сфері культури, і в церковному житті.

“Ця тенденція не нова, вона практично з 2000-х років тільки наростає. Можна навести як приклад позицію РПЦ у православному світі загалом, коли ця церква прагне монополізувати світове православ’я, вважає, що саме РПЦ має монополію на істину. І тільки Росія знає, як правильно вірить вірити в Христа. Ми бачимо це в їхньому богослов’ї, коли вони намагаються не тільки ідею “русского мира” впровадити у свідомість вірян, а й постійно розігрують карту особливої месіанської ролі російського народу, що саме Росія — найдуховніша країна, країна, яка ближча за все до Бога, яка знає і може трактувати волю Бога”, — пояснила Богачевська.

Вона звернула увагу, що оскільки Росія вийшла на стежку війни, то і РПЦ підтримує владу.

“Це, скажімо так, модель державно-церковних відносин, які повністю роблять церкву залежною від світської влади. А оскільки влада агресивна, військова, то і церква, як служниця цієї влади, повністю повторює агресивну риторику. Церква вбачає свою функцію не в тому, щоб рятувати душі вірян, а в тому, щоб легітимізувати, освятити ось цю війну, владу, яка просто займається геноцидом українців, і намагається виправдати це з точки зору християнства. Хоча, безумовно, виходить це погано. Усі хоч трохи розумні люди прекрасно розуміють, що церква таким чином дискредитує сама себе і після того, як ця війна закінчиться, Російська православна церква навряд чи відмахнеться від співучасті в кривавому знищенні народу, який вони називають братнім”, — зауважила релігієзнавець.

Читайте також: “Навколо Росії стискаються три кільця анаконди!”: пропагандисти і “герої СВО” накачують росіян ідеологією (ВІДЕО)

Нагадаємо, політолог Ігор Рейтерович заявив, що роль Російської православної церкви в агресивній війні РФ проти України неможливо переоцінити. Вона її легітимізувала, підтримувала, знаходила релігійно-духовні аргументи для того, щоб війну, по-перше, було розпочато, по-друге, тривала.

Прямий ефір