“Навколо Росії стискаються три кільця анаконди!”: пропагандисти і “герої СВО” накачують росіян ідеологією (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

У Росії сформувався клас нових політруків. Пропагандисти і так звані “герої СВО”, а по суті воєнні злочинці, проводять примусові лекції для всіх категорій населення. У своїх виступах спікери розповідають про геополітику і підступи Заходу, а ще поширюють теорії змови, повідомляє FREEДОМ.

“Навколо Росії стискаються три кільця анаконди! Це роблять Сполучені Штати, головна біда яких у демократії. Але президент Путін, з волі божої, будує з Росії суспільство, спрямоване у вічність”. Це — цитата з тригодинної лекції Олексія Вайца перед посадовцями і головами громадських організацій в одному з регіонів Російської Федерації. Сам Вайц — співзасновник пропутінського байкерського клубу “Нічні вовки”, а віднедавна — ще й лектор державної організації “Товариство “Знання””. Видання “Верстка” отримало його презентацію на 80 слайдів із таким змістом.

“Образно кажучи, результатом “першого стиснення кільця анаконди” стало руйнування Варшавського договору. “Другим стисненням” було ліквідовано Радянський Союз. Тепер наші недруги впритул підійшли до третього етапу, кінцевою метою якого (поки що, зрозуміло, не афішованого) має стати ліквідація Російської Федерації як незалежної суверенної держави”, — фрагмент презентації Вайца з публікації видання “Вёрстка”.

Ці лекції для путінських посадовців стали аналогом так званих “Розмов про важливе” — сеансів пропагандистського оброблення школярів, які Кремль запровадив восени 2022 року. 22 листопада 2023 року голова слідчого комітету Росії Бастрикін запропонував затвердити єдину державну ідеологію. Керівника слідкому не бентежить те, що ця ініціатива безпосередньо суперечить конституції РФ.

“Створюється цілий клас у Росії, і пласт реанімується радянських ідеологічних працівників. Раніше це відбувалося через різні структури партії. Сьогодні ж немає єдиної партії з її ключовою роллю. Тому це робиться через органи влади. Мілітаризація, мілітаризація освіти, мілітаризація трудового процесу, де різноманітні ветерани і ряджені паркетні російські солдати мають розповідати про те, як Росія перебуває в облозі і як її всі хочуть знищити”, — коментує політолог Олег Саакян.

Примітно, що до різних аудиторій Кремль посилає різних політруків. Іноді із взаємовиключними тезами. Нещодавно патріарх РПЦ Кирило Гундяєв заявив, що офіційна ідеологія Росії не потрібна, адже у неї є духовність. До студентів з лекціями приходять співробітники центру з протидії екстремізму та керівниця так званої “Ліги безпечного інтернету”, дочка сенаторки Катерина Мізуліна. Але найбільше дістається школярам. Так, у деяких школах провели військово-патріотичний диктант — вікторину із запитаннями про “українські провокації”. А в Магадані учасники війни проти України виступили перед дітьми з такою піснею:

“Головний бій попереду. Віру лише знайди, руйнуючи їхній диявольський шабаш. Проти нас глобалізм, ліберальний фашизм. Сатанинська чорна меса!”.

До пропаганди масово залучають і вчителів. У Чувашії викладачів змусили складати списки нелояльних до Путіна батьків школярів. Таке розпорядження управління освіти міста Чебоксари дало директорам міських шкіл.

Читайте також: РПЦ — складова частина пропагандистської машини РФ з легітимізації війни — розбір політолога

Як повідомлялося раніше, Путін знову заговорив про необхідність підвищувати народжуваність. Це питання дуже непокоїть російську владу, адже в країні — демографічна криза. Причини її очевидні: сотні тисяч загиблих на війні Росії проти України, злидні, безправ’я та відсутність перспектив. Але розв’язувати ці проблеми російська влада не хоче, натомість щедро роздає жінкам вказівки.

Прямий ефір