Місто Лиман на Донеччині, яке звільнили українські військові, це важлива стратегічна локація. Збройним силам України (ЗСУ) ця перемога допоможе у розвитку подальшого контрнаступу на Луганщині. Крім того, звідси відкривається дорога до дуже важливої логістичної артерії, яка живить російські окупаційні підрозділи. Про це сказав військовий експерт Олександр Коваленко в ефірі телеканалу FREEДОМ.
“Це, дійсно, дуже важлива локація. Вона була важливою для російських окупантів, зокрема здійснення наступальних дій у цьому районі, особливо у напрямку Слов’янська. Не менш важлива вона зараз і для ЗСУ, для розвитку свого вже контрнаступу в Луганській області, у напрямку Сєвєродонецька, Лисичанська, через Кремінну на Рубіжне і т. д.”, — сказав Коваленко.
Також важливим є ще один ключовий момент — доступ до логістичної артерії російських військових.
“Важлива роль цього населеного пункту ще й у тому, що він відкриває дорогу, по суті, безпосередньо до південної “підчеревини” дуже важливої логістичної артерії, яка живить російські окупаційні підрозділи на фактично більшій частині окупованої Луганської області. Це логістична артерія, яка пролягає безпосередньо з РФ через Валуйки (Білгородська область Росії, — ред.), Уразово на Троїцьке, а з Троїцького на Сватове, звідти — на Рубіжне, Сєвєродонецьк і так далі. Зараз ми маємо більш зручну позицію для того, щоб не лише контролювати південну “підчеревину” цієї логістичної артерії, що значно зменшує можливості забезпечення передових підрозділів, але й перерізати цей шлях у перспективі”, — пояснив експерт.
Він зауважив, що знищення цього логістичного ланцюжка знизить можливості забезпечення російських угруповань як у Луганській області, так і частково в Донецькій.
Також Коваленко повідомив, що у Лимані нині триває зачистка, частина окупантів досі перебуває у лісосмугах на околиці міста.
За даними експерта, місто тримали під контролем понад сім батальйонно-тактичних груп (БТГр) російської армії, це близько 7-8 тис. особового складу. Усі вони отримали наказ не відступати і тримати Лиман до останнього солдата. Проте, як зазначає Коваленко, низка підрозділів, наприклад, 20-ї загальновійськової армії, почали покидати локацію, всупереч наказу, ще на початку цього тижня.
“По суті, ця втеча була вже як відчуття того, що тут все закінчиться оточенням”, — доповнив він.
Читайте також: “Режим Кремля втрачає контроль на фронті”: головні помилки армії РФ у Лимані назвав військовий експерт (ВІДЕО)
Як повідомлялося раніше, українські сили оточили російське угруповання у районі Лимана Донецької області, звільнили п’ять населених пунктів поблизу.
Нагадаємо, станом на 2 жовтня Лиман було повністю звільнено.