Розширення співпраці між Росією та Північною Кореєю: які цілі переслідують диктатори (ВІДЕО)

Портрети Путіна і Кім Чен Ина. Скріншот: uatv.ua

Росія та Північна Корея уклали угоду про військову та економічну підтримку в разі нападу на одну зі сторін. Документ також передбачає взаємну підтримку, щоб обходити санкції. Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що Путін прагне формувати коаліцію країн як альтернативу Північноатлантичному альянсу. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг стверджує, що пакт між Москвою та Пхеньяном свідчить про прагнення авторитарних держав об’єднуватися, інформує FREEДОМ.

Російський диктатор Путін і його колега з Північної Кореї Кім Чен Ин домовилися зміцнити обороноздатність своїх держав. Після двосторонніх переговорів у Пхеньяні вони також узгодили, як розширити співпрацю в галузі торгівлі та інвестицій. Усе це є порушенням міжнародних санкцій, а також резолюцій ради безпеки ООН, за які Москва сама й голосувала.

Втім, кремлівський диктатор неодноразово заявляв, що вважає обмеження проти Північної Кореї застарілими, і що Москва домагатиметься їхнього скасування.

“Відносини наших двох країн піднялися на новий, високий рівень союзництва, заклавши правову основу для реалізації грандіозних ідей керівництва двох країн і прагнення наших народів до побудови сильної країни…”, заявив Кім Чен Ин.

Для виконання цієї мети два політичні ізгої підписали договір про всеосяжне стратегічне партнерство. Як випливає з опублікованого Центральним телеграфним агентством КНДР тексту договору, тепер Москва та Пхеньян зобов’язані надавати взаємну допомогу в разі агресії проти однієї зі сторін.

Ба більше, оскільки РФ уже давно перебуває у списку найбільш санкціонованих країн світу разом із Північною Кореєю, держави на офіційному рівні домовилися допомагати одна одній в обході обмежень.

“У разі застосування третьою державою односторонніх примусових заходів щодо будь-якої зі сторін, сторони докладуть практичних зусиль для зниження ризиків та усунення або мінімізації прямих або непрямих наслідків таких заходів для торговельно-економічних відносин сторін… Сторони також вживають заходів з обмеження потоку інформації, яку може бути використано третіми країнами для застосування та посилення цих заходів”, пункти договору, опубліковані Центральним телеграфним агентством КНДР.

Путін відчайдушно прагне знайти союзників для продовження війни проти України. У довгостроковій перспективі це має додати йому політичної ваги. Зараз же це додаткове постачання озброєння, якого так не вистачає російській армії.

“Росія дуже тісно зблизилася з Північною Кореєю через брак військових припасів, снарядів і ракет для використання у війні. У підсумку це призвело до візиту Путіна до Північної Кореї, проте є великі сумніви в тому, що такий рівень співпраці між Північною Кореєю та Росією збережеться, якщо війна Росії проти України буде врегульована в майбутньому”, зазначає професор північнокорейських досліджень жіночого університету Іхва Парк Вон Гон.

Вигадана дружба КНДР і РФ лише прикриття Путіна для створення альтернативи Північноатлантичному альянсу. Як вважають аналітики, російський диктатор також прагне створити ілюзію, що західні країни є єдиними прихильниками України, а весь інший світ підтримує Росію.

“Путін, імовірно, має намір використати історичну пам’ять про позитивні відносини з Радянським Союзом і попередню допомогу іншим державам для створення коаліції країн, яку він міг би спробувати представити як реальну альтернативу НАТО, та підтримати інформаційні операції Кремля, який намагається хибно представити західні країни як єдиних прихильників України, в той час, як увесь інший світ стоїть за Росією”, йдеться у звіті ISW.

“Ми маємо усвідомлювати, що авторитарні сили дедалі більше й більше об’єднуються та підтримують одна одну так, як ми ще не бачили… Тож, повторюся, коли їх стає дедалі більше й більше авторитарних режимів, таких як Північна Корея, Китай, Іран, Росія, то ще важливіше, щоб ми були єдиними як країни, які вірять у свободу та демократію. Тож НАТО в цьому сенсі зараз навіть важливіше, ніж раніше”, із заяви генсека НАТО Єнса Столтенберга.

У Вашингтоні також зазначають, що зустріч Путіна з Кім Чен Ином свідчить про прагнення Москви зібрати коаліцію з Північною Кореєю, Іраном, Сирією і, почасти Китаєм.

Однак, за словами директора з питань Європи Ради національної безпеки Білого дому Майкла Карпентера, це не допоможе Москві в протистоянні всьому демократичному світу, який підтримує Україну.

Читайте також: Москва залежна від авторитарних режимів — подробиці про турне Путіна в КНДР (ВІДЕО)

Раніше кандидат політичних наук, голова “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко зазначив, що домовленості між РФ і КНДР передбачають використання Москвою північнокорейської робочої сили.

Прямий ефір