Розширення географії ударів ЗСУ: пріоритетні цілі та види озброєнь перерахував експерт

Иллюстративное фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Україна активно розширює зону ударів на території Росії, охоплюючи понад мільйон квадратних кілометрів. У цій зоні знаходяться не тільки скупчення військ противника, а й ключові підприємства російського військово-промислового комплексу, науково-дослідні інститути та конструкторські бюро. Про це сьогодні, 15 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий експерт, колишній співробітник Служби безпеки України (СБУ) Іван Ступак.

“Почнемо з того, що HIMARS і різноманітні варіації мають можливість атакувати російську територію; шведські артилерійські системи Archer можуть атакувати питань немає; французькі бомби вчора були скинуті з українських літаків і, наскільки я знаю, вони вразили велику “точку”. Чекаємо офіційного підтвердження”, сказав він.

Ступак зазначив, що українська сторона також може використовувати різне стрілецьке озброєння і безпілотники, однак інформації про застосування тактичних балістичних ракет ATACMS поки що немає.

“Але і це не за горами. Головне, що є початок, і процес пішов, все поступово. Дивіться, 16% (російської території, яку може атакувати Україна, ред.) достатньо на першому етапі. Площа Росії 17 млн квадратних кілометрів, вважайте, що більше, ніж по 1 млн квадратних кілометрів бити дозволено”, наголосив експерт.

За його словами, у прикордонних з Україною російських регіонах спостерігається значна концентрація військ, а також розташовуються заводи, що виробляють важливі комплектуючі.

“Не все збирається на Уралвагонзаводі (Нижній Тагіл, ред.). Зрозуміло, що там виробляють танки і бронетехніку, але є й окремі підприємства, науково-дослідні інститути та конструкторські бюро, що знаходяться в радіусі 300 кілометрів, які можна знищити. І тоді виробництво танків опиниться під великим питанням”, зазначив він.

Важливо знищувати військові об’єкти Росії поетапно. Насамперед, цілі в прикордонних районах, а коли цих заходів виявиться недостатньо, потрібно буде порушувати питання про розширення зони для нанесення ударів, каже Ступак.

“У нас така ситуація: щойно дозволили наносити удари, а ми одразу говоримо, що нам мало, і хочемо ще дістати Нижньовартовськ (Тюменська область, ред.). Усе має бути обґрунтовано. Якщо будуть важливі цілі, без яких не можна обійтися, звісно, будемо просити дозволу. У мене є дві фантазії: авіабаза “Саваслейка” й аеродром “Липецьк”, звідки злітає авіація. Хотілося б насамперед знищити ці об’єкти, але все повинно відбуватися поступово, тоді це буде працювати на благо України”, підсумував Іван Ступак.

Читайте також: Швидкісний, маневровий і малопомітний: про особливості ураженого російського Су-57 розповів Криволап

Прямий ефір