Самопроголошений президент Лукашенко і президент Путін підписали спільний документ про розміщення російської тактичного ядерного озброєння (ТЯО) на території Республіки Білорусі. Таке рішення вигідне Китаю, оскільки воно відволікає США від посилення ядерного потенціалу самого Пекіна. Про це сьогодні, 27 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив директор військових програм Українського центру ім. О. Разумкова Микола Сунгуровський.
“Річ у тім, що розміщення ядерної зброї в Білорусі відволікає США від посилення ядерного потенціалу самого Китаю, який до 2030 року вирішив обзавестися вже тисячею ядерних боєголовок, а у 2035 році вийти на ядерний паритет зі Штатами. Крім того, йдеться не про стратегічне ядерне озброєння, а про тактичне ядерне озброєння. Тобто, якщо зараз США переключаться на зміцнення свого ядерного потенціалу [включно з ТЯО], а не стратегічних ядерних сил, то це відверне вже не увагу, а реальні кошти”, — сказав він.
Він також наголосив, що рішення про розміщення такої зброї на території Білорусі — це реакція “ображеного психа”.
“На що він ображений? По-перше, на те, що Захід не йде на його шантаж, зокрема ядерний. Ображений на те, що Україна ніяк не хоче денацифікуватися і денаціоналізуватися. Ображений на Китай, що той поки що не йде на пряму співпрацю у справі війни. І в цьому випадку — ось його відповідь”, — зауважив спікер.
І додав, що рішенням про розміщення ТЯО на білоруській території Путін намагається ще й пов’язати Лукашенка “кров’ю”, у цьому випадку “ядеркою”.
“Якщо Лукашенку вдається пропетляти від введення від використання своїх військ у війні проти України, то давайте ми розмістимо ядерну зброю на вашій території. Причому це ще й на тлі того, що в ОДКБ відбувається явний занепад. Тобто це крок на підтвердження того, що ОДКБ живий”, — пояснив Микола Сунгуровський.
Читайте також: Білорусь — ринг для ядерного шантажу з боку Росії (ВІДЕО)
Нагадаємо, незалежний військовий аналітик Олександр Алесін зауважив, що на території Білорусі за радянських часів було багато ракет і, відповідно, стільки ж сховищ для боєголовок. Однак зараз, розміщуючи ядерну зброю на території Білорусі, доведеться зважати на наявність у сусідніх Польщі та України ракет великої дальності.